23 C
Warszawa
15 czerwca, 2024, 15:48
MigranciwPolsce.pl
06 CZE: Rosjanom Kończy Się Czas. Ukraińskie POSIŁKI ODWRACAJĄ DYNAMIKĘ |Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

06 CZE: Rosjanom Kończy Się Czas. Ukraińskie POSIŁKI ODWRACAJĄ DYNAMIKĘ |Wojna w Ukrainie WyjaśnionaWspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Raporty Strategiczne na Wyłączność na Patreon: https://www.patreon.com/RFUPolski/membership
Raporty Strategiczne na Wyłączność na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Niocenzurowane materiały na Telegramie: https://t.me/RFUPolski
Twitter/X: https://twitter.com/RFUPolski
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 833.

Dziś pojawiło się wiele informacji z kierunku Charkowa

Tutaj Rosjanie błędnie ocenili własne możliwości i przedwcześnie rozpoczęli ofensywę, podczas gdy Ukraińcy są na skraju odzyskania inicjatywy i rozpoczęcia kontrofensywy

Jak pamiętamy, w ciągu pierwszych kilku dni rosyjskiej ofensywy na Charków Ukraińcy przeprowadzili bojowe wycofanie z granicy
Powodem, dla którego to zrobili, było kupienie czasu na przybycie dalszych posiłków na główną linię obrony w pobliżu osad Liptsi i Wesele.
Podczas gdy Ukraińcy kontynuowali wycofywanie się w pobliżu Lukjatsi, dalej opóźniali Rosjan za małą rzeką w Hlyboke, zadając ogromne obrażenia rosyjskim grupom szturmowym za pomocą dronów kamikadze FPV.
Później Rosjanom udało się w końcu zaatakować flankę Hlyboke i zmusić ukraińskie jednostki do wycofania się z osady.

Co ciekawe, rosyjscy blogerzy wojskowi donosili, że Ukraińcy postanowili nie wycofywać się w pełni do swojej linii obronnej, ale utrzymać rosyjskie natarcie tak długo, jak to możliwe.
Ukraińskie rozumowanie staje się bardziej oczywiste, jeżeli spojrzymy na mapę topograficzną
Tutaj widzimy, że Liptsi znajduje się na nizinach i jest otoczone przez trzy strategiczne wzniesienia
Wzgórza te zapewniają kontrolę ognia i wejście do Liptsi dla tego, kto je kontroluje.
Jak widać, na wschodnich wzgórzach Rosjanie posunęli się w kierunku głównej ukraińskiej linii obrony.
Ukraińcy nadal kontrolują te grzbiety, zapewniając im kontrolę ogniową nad osadą.
Wzgórza na zachodzie są pod całkowitą kontrolą ukraińską.
Oznacza to, że jeżeli Rosjanom w końcu uda się wkroczyć do Liptsi, Ukraińcy będą w stanie stale ostrzeliwać Liptsi, nigdy nie pozwalając Rosjanom na uzyskanie pełnej kontroli.

Największa intensywność starć ma miejsce na północnych wzgórzach, które Rosjanie prawie całkowicie zajęli, z dwóch ważnych powodów
Po pierwsze, jeżeli Rosjanom uda się przejąć pełną kontrolę nad tymi wzgórzami, będą oni mogli ruszyć w kierunku samego Liptsi.
Podczas gdy Ukraińcy utrzymywaliby kontrolę ogniową nad osadą poprzez swoje pozycje taktyczne na okolicznych wzgórzach Rosjanie mogliby zacząć intensywnie bombardować ukraińską obronę, aby powoli ją osłabiać.
Po drugie, gdyby Rosjanie uzyskali kontrolę ogniową nad Liptsi od północy, znacznie skomplikowałoby to również przyszłe kontrataki tutaj, ponieważ Ukraińcy musieliby przejść przez osadę i wzgórze.
Z tego powodu Ukraińcy zrozumieli, że kluczowe jest utrzymanie swoich pozycji na północnych wzgórzach przed główną linią obrony.

Na początku rosyjskiej ofensywy w północnym Charkowie, Rosjanom udało się przejąć kontrolę nad północnymi daczami na przedmieściach Liptsi.
Rosjanie mogli to wykorzystać do poruszania się wzdłuż ukraińskich pozycji na wzgórzach, poważnie zagrażając ukraińskiej obronie.
Ukraińcy szybko zareagowali na ten rozwój wydarzeń i zaczęli przeprowadzać kontrataki i oczyszczać domy, do których weszli Rosjanie.

Ukraińscy dowódcy przerzucili również jednostki sił specjalnych i doświadczone zespoły operatorów dronów na ten obszar, aby dalej wspierać ukraińskich żołnierzy utrzymujących linię zerową na wzgórzach.
Geolokalizowany materiał filmowy pokazuje ukraińskich operatorów dronów z 42. brygady zmechanizowanej atakujących rosyjskie okopy w pobliżu Hlyboke.
Kolejne opublikowane nagrania pokazują więcej ataków dronów FPV na budynki, pozycje i transporty wokół osady.
Operatorzy dronów z ukraińskiego oddziału sił specjalnych pokazali również, jak niszczą rosyjskie samochody przewożące amunicję na pozycje frontowe.
Wreszcie, 42. brygada udostępniła kompilację materiału filmowego pokazującego intensywność ich ataków na rosyjskie transporty żołnierzy i amunicji oraz rosyjską piechotę na linii frontu.
Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do oryginalnego, nieocenzurowanego materiału bojowego, możesz go znaleźć na naszym kanale Telegram, korzystając z linku w opisie.

Ukraińscy żołnierze aktywni na tym obszarze stwierdzili, że ich operatorzy dronów celują w rosyjskie linie zaopatrzeniowe, aby stopniowo osłabiać rosyjskie pozycje frontowe i wywoływać niepokój i niezadowolenie wśród rosyjskich żołnierzy.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content