6.9 C
Warszawa
2 marca, 2024, 01:38
MigranciwPolsce.pl
06 LUT: Rosjanie PRZEKROCZYLI WĄWÓZ ŚMIERCI I WKROCZYLI DO AWDIJIWKI | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona
Fundacje i organizacje

06 LUT: Rosjanie PRZEKROCZYLI WĄWÓZ ŚMIERCI I WKROCZYLI DO AWDIJIWKI |Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień siedemset dwunasty

Dziś największe wiadomości napływają z kierunku Awdijiwki

Tutaj najbardziej dynamiczne starcia mają miejsce w centralnej części regionu
Przede wszystkim siłom ukraińskim udało się zlokalizować rosyjskie przełamanie, odbijając kluczowe pozycje, które pozwoliły im ustanowić kontrolę ogniową nad drogami
W ten sposób rosyjskie ciężkie zmechanizowane jednostki szturmowe nie mogą wejść do regionu i wzmocnić tych wewnątrz przyczółka, a Rosjanie muszą polegać wyłącznie na niewielkich dostawach podziemną rurą.
Rosyjskie źródła opublikowały również kilka filmów pokazujących, jak dostarczają dodatkowe małe dostawy za pomocą dronów powietrznych.
Ze względu na ciągły ukraiński ostrzał i ataki czołgów, Rosjanom nie udało się poprawić swojej sytuacji, podczas gdy Ukraińcy nadal nie znaleźli i nie zniszczyli punktu wejścia do rury, co spowodowało, że linia frontu utknęła w tym miejscu.

Taka sytuacja zmusza Rosjan do ponowienia wcześniejszego pomysłu częściowego okrążenia miasta
Częściowe okrążenie miasta oznacza przeniknięcie do osady pomiędzy jej dwoma najbardziej ufortyfikowanymi obszarami: zakładami chemicznymi i terenem zabudowanym blokowiskami.
Co więcej, aby osiągnąć okrążenie w tym scenariuszu, wystarczy zaatakować tylko z jednej strony, ponieważ tam znajdują się główne ukraińskie drogi zaopatrzenia
Nacierając na centrum i odcinając je, Ukraińcy w południowej części miasta w zasadzie nie będą mieli połączenia z tyłąmi, poza ryzykownymi drogami gruntowymi wzdłuż linii drzew w terenie

Pierwsza poważna próba miała miejsce kilka tygodni temu, kiedy Rosjanie próbowali użyć kolumn zmechanizowanych
Ukraińscy żołnierze ze sto dziesiątej brygady zmechanizowanej opublikowali nagranie pokazujące ten atak
Według żołnierzy, Rosjanie próbowali ich podzielić i otworzyć wiele kierunków ataku
Zostali jednak zauważeni z dużym wyprzedzeniem przez ukraińskich operatorów dronów zwiadowczych i byli stopniowo zniszczeni, zanim dotarli do linii frontu.
Niestety, Rosjanie dokonali rozsądnych korekt, porzucili pomysł użycia dużych grup pancernych i przeszli na ataki czystej piechoty.
Przed każdym natarciem Rosjanie wysyłali małe oddziały liczące od dwóch do czterech osób, jeden po drugim, do małej strefy mieszkalnej w celu zgromadzenia sił.
Mimo że rosyjscy żołnierze skarżyli się, że Ukraińcy celują nawet w tak małe grupy, ogólnie rzecz biorąc, rosyjska taktyka zadziałała i rozszerzyli obszar kontroli nad tak zwanym obszarem daczy Iwuszka na północnych obrzeżach Awdijiwki.
W rezultacie armia ukraińska wycofała się z linii drzew na północ od kamieniołomu, nieuchronnie dając Rosjanom większą swobodę poruszania się w tym obszarze
Zmniejszyło to ukraińską kontrolę ogniową nad regionem i pozwoliło Rosjanom ponownie wzmocnić swoją piechotę opancerzonymi pojazdami bojowymi.
Geolokalizowany materiał filmowy pokazuje wiele rosyjskich elementów wyposażenia pośród zburzonych domów

Niemniej jednak dodatkowe posiłki nie wydawały się pomocne i pomimo posiadania większych sił w rejonie daczy Ivushka, ich postępy były mniejsze
Głównym powodem zmniejszonego tempa operacji jest topografia regionu
Jeśli spojrzymy na mapę topograficzną, zobaczymy, że między Awdijiwką a rejonem daczy Iwuszka znajduje się niewielka dolina
Przekroczenie jej wymagało odsłonięcia się, co nieuchronnie prowadziło do wysokich strat i odwrotów.
Geolokalizowane nagrania bojowe opublikowane przez ukraińskich operatorów specjalnych ujawniają, że wiele sił rosyjskich zostało wyeliminowanych przez drony.

Jednak nagle walki wybuchły na ulicach Awdijiwki, co sugeruje, że Rosjanie przeniknęli przez ukraińską obronę
Rosyjskie źródła podały, że Rosjanie posunęli się do przodu nawet o pięćset metrów, dotarli do torów kolejowych i odcięli ukraińskie dostawy.
Inne źródła zaczęły powielać tę wiadomość, a niektóre twierdziły, że upadła cała dzielnica mieszkaniowa.
Niemniej jednak, w oparciu o geolokalizację, Rosjanie zostali zauważeni tylko na ulicy Sapronova, co sugeruje znacznie węższą strefę działań.
Ukraiński żołnierz z dwudziestego czwartego batalionu poinformował, że nie ma powodu do niepokoju, ponieważ wkrótce pojawią się dobre wieści.
Najświeższe informacje otrzymane kilka godzin temu od żołnierzy na miejscu wskazują, że rosyjski przyczółek został całkowicie wyeliminowany.
Inny żołnierz opublikował wideo pokazujące, jak oczyścili ulicę i wzięli do niewoli wszystkich rosyjskich żołnierzy, którzy przeżyli.

Mimo to, przesunięcie walk sprawiło, że wielu ukraińskich analityków zastanawiało się, w jaki sposób Rosjanie to osiągnęli

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej