22.8 C
Warszawa
16 lipca, 2024, 08:02
MigranciwPolsce.pl
07 LIP: Tunele Grozy: Rosjanie OMINĘLI Obronę i ATAKUJĄ! | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

07 LIP: Tunele Grozy: Rosjanie OMINĘLI Obronę i ATAKUJĄ! |Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Raporty Strategiczne na Wyłączność na Patreon: https://www.patreon.com/RFUPolski/membership
Raporty Strategiczne na Wyłączność na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
NIEOCENZUROWANE MATERIAŁY na Telegramie: https://t.me/RFUPolski
Wsparcie za pomocą przycisku darowizny pod filmem (obok „Udostępnij”)
Twitter/X: https://twitter.com/RFUPolski

Dzień 864.

Dziś najważniejsze informacje pochodzą z kierunku Toreckiego

Tutaj Rosjanie wykorzystali nieudaną rotację ukraińskiej brygady i przejęli kontrolę nad ukraińską twierdzą, przekradając się przez opuszczone rury

Kierunek ten był stosunkowo statyczny od początku rosyjskiej inwazji.
Głęboko uwarstwione ukraińskie fortyfikacje w tym miejscu, wynikające z wojny w Donbasie, okazały się nie do pokonania dla sił rosyjskich, ponieważ nie były one w stanie przebić się na początkowych etapach konfliktu.
W związku z tym na tym kierunku nie doszło do większych rosyjskich ofensyw i został on sklasyfikowany jako spokojniejsza część frontu

Z tego powodu ukraiński dowódca zdecydował się przenieść tutaj zmęczoną walką ukraińską 41. brygadę zmechanizowaną z kierunku Chasiw-Jar i wysłać świeższą 24. brygadę zmotoryzowaną do wzmocnienia walk na północy.
Ukraińscy dowódcy niższego szczebla ostrzegali przed niebezpieczeństwem takiej jednoczesnej rotacji, stwierdzając, że niewątpliwie doprowadzi ona do strat pozycyjnych
Mimo to pewien ukraiński dowódca, który później został zastąpiony przez Zełenskiego z powodu swoich niepowodzeń, i tak kontynuował plan

Albo dzięki dobremu rozpoznaniu, albo wyciekowi informacji, Rosjanie zorientowali się w ukraińskiej rotacji.
Zanim nowo przybyli ukraińscy żołnierze zdołali zapoznać się z nową lokalizacją i zorganizować obronę, Rosjanie rozpoczęli zmasowany ostrzał artyleryjski w ramach przygotowań do nadchodzącego ataku.
Rosjanie rozpoczęli ataki z dwóch kierunków na osadę Piwniczne od północy i południa, aby zaskoczyć Ukraińców nagłym manewrem okrążającym.

W północnej osi ataku Rosjanie wykorzystali opuszczoną rurę biegnącą z Majorska do stacji pomp wodnych, którą Ukraińcy przekształcili w twierdzę.
Rosjanie wykorzystali tę rurę do przerzucenia elitarnych żołnierzy bezpośrednio do ufortyfikowanej pozycji, zaskakując ukraińskich obrońców i prowadząc do zdobycia tej pozycji przez Rosjan.
Aby wykonać kolejny krok, Rosjanie musieli działać szybko; wykorzystali swoje siły tutaj, aby wywierać kontrolę ogniową nad linią drzew i linią kolejową biegnącą do osady, otwierając drogę rosyjskim grupom szturmowym do wejścia do pierwszych domów Piwniczne.
Ukraińcy, nadal cierpiący z powodu zaskoczenia, zostali zmuszeni do wycofania się na przygotowane ufortyfikowane pozycje wewnątrz miasta, które wykorzystali do skutecznego powstrzymania rosyjskiego natarcia.

Rosjanie zdali sobie sprawę, że aby wykorzystać swoje ostatnie zdobycze, muszą zabezpieczyć swoje flanki, aby powstrzymać Ukraińców przed kontratakiem na ich tyłach, a także otworzyć więcej kierunków ataku na Piwniczne.
Rosjanie rozpoczęli liczne ataki na Dacze w Szumach
Szumy składają się z dobrze rozmieszczonych domów, które zostały zredukowane do ruin z powodu dziesięcioletnich walk w okolicy, co czyni je stosunkowo trudnymi do obrony.
Ukraińscy obrońcy nadal stawiali tu zacięty opór, opóźniając rosyjskie natarcie na tyle, by inne jednostki mogły zorganizować obronę w mieście.

Na południowej osi ataku rosyjskie postępy były znacznie opóźnione i pomimo posiadania elementu zaskoczenia, siły rosyjskie nie były w stanie wymusić przełomu
Zostały powstrzymane przez ukraińską obronę na hałdach odpadów kopalnianych, ufortyfikowane pozycje w domach i ogólnie trudny teren do posuwania się naprzód.

Po ciężkich walkach Rosjanie byli w stanie przejąć kontrolę nad nasypem górniczym, ale nadal walczyli na przedmieściach na południu.
Rosjanie wykorzystali jednak swoją podwyższoną pozycję na nasypie, aby wyznaczyć za pomocą laserów ukraińskie ufortyfikowane pozycje, których nie mogli zająć swoją piechotą i zbombardować je za pomocą amunicji kierowanej laserowo KAB.
Dzięki tej taktyce Rosjanie byli w stanie powoli posuwać się naprzód, podczas gdy Ukraińcy ustanowili obronę w dzielnicy blokowisk w Piwniczne

Oprócz regularnej przewagi obronnej i kontroli ognia, jaką Ukraińcy mogą wywierać nad otaczającym obszarem, frontowe budynki chronią budynki za nimi przed rosyjskimi oznaczeniami laserowymi, zmuszając Rosjan do bombardowania obszaru na ślepo.
Geolokalizowany materiał filmowy pokazuje, jak Rosjanie intensywnie bombardowali ten obszar artylerią i bombami szybującymi FAB.
Materiał ten jednocześnie obala rosyjskie twierdzenia o wkroczeniu do dzielnicy, ponieważ bomby szybujące są zbyt niedokładne i miałyby dużą szanse razić Rosyjskich żołnierzy.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content