10.6 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 19:41
MigranciwPolsce.pl
07 MAR: DOSKONAŁE WYKONANIE. Ukraińcy DORWALI WIELKI OKRĘT ROSJAN | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

07 MAR: DOSKONAŁE WYKONANIE. Ukraińcy DORWALI WIELKI OKRĘT ROSJAN |Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 742.

Dziś pojawiło się wiele interesujących informacji z Krymu

Tutaj siły ukraińskie przeprowadziły kompleksową wieloetapową operację, która doprowadziła do zniszczenia dużego rosyjskiego okrętu patrolowego Floty Czarnomorskiej
Należy zauważyć, że przeprowadzenie tych operacji zajmuje tygodnie, jeżeli nie miesiące, a większość źródeł pomija skalę i złożoność tych operacji, informując tylko o ostatniej rzeczy, która się dzieje

Siły ukraińskie nie mają floty, a rosyjskie okręty są wystarczająco ostrożne, aby nie znaleźć się w zasięgu ukraińskich systemów przeciwokrętowych, a także min morskich, więc jak można sobie wyobrazić, Ukraińcom niezwykle trudno jest zniszczyć rosyjską flotę.
Obecnie Ukraińcy mają tylko dwa sposoby na zniszczenie rosyjskich okrętów : za pomocą pocisków Storm Shadow i dronów morskich
Jeżeli chodzi o ataki rakietowe Strom Shadow, stały się one coraz trudniejsze, ponieważ siły rosyjskie wprowadziły szereg zmian, takich jak przeniesienie floty do portów poza zasięgiem rakiet i ciągłe przemieszczanie się w zasięgu rakiet.
Jeżeli chodzi o ataki dronów morskich, są one trudne do przeprowadzenia, ponieważ większość rosyjskich okrętów jest nie tylko w ruchu, ale także ma do dyspozycji radar, karabiny maszynowe i wsparcie lotnicze, aby wykryć i zniszczyć zbliżające się drony.
Złapanie rosyjskich okrętów wymaga więc wiele planowania

Pierwszy etap operacji rozpoczął się pierwszego marca
Rosyjskie źródła twierdzą, że siły ukraińskie przeprowadziły serię ataków na rosyjskie cele w pobliżu Sewastopola, Jewpatorii, Saki i Symferopola.
Według rosyjskich analityków wojskowych, ukraińskie siły zbrojne raz celowały w lotniska rosyjskich sił powietrzno-kosmicznych
Aby skomplikować przechwytywanie pocisków i zmylić rosyjskich operatorów obrony powietrznej co do tego, które pociski należy traktować priorytetowo, Ukraińcy wystrzelili pociski wabiki.
Rosyjskie Ministerstwo Obrony oświadczyło, że wszystkie pociski zostały przechwycone, a lotniska pozostały nienaruszone.
Sądząc po braku materiałów geolokalizacyjnych, wydaje się, że jest to prawda.
Nie jest to zaskakujące, ponieważ w poprzednim ataku Ukraińcom udało się uderzyć w rosyjskie lotniska, więc spodziewano się, że siły rosyjskie dostosują się do sytuacji.
Jednak biorąc pod uwagę niedobór systemów obrony powietrznej, Ukraińcy zrozumieli, że poprawiając obronę powietrzną w jednym regionie, siły rosyjskie z konieczności stworzyły niedobór w innym regionie.
Dlatego dwa dni później Ukraińcy przeprowadzili zupełnie inne uderzenie w zupełnie innym regionie.

Drugi etap operacji obejmował zmasowany atak dronów w centralnej części Krymu.
Rosyjskie źródła podały, że Ukraińcy wystrzelili trzydzieści osiem dronów różnego typu.
Co ciekawe, wszystkie drony były wymierzone w ten sam obszar – Feodosję.
Jak być może pamiętacie, siły rosyjskie przeniosły znaczną część swojej Floty Czarnomorskiej z Sewastopola do Feodozji, aby zwiększyć dystans i skomplikować ukraińskie ataki.
Jednak miasto nadal znajduje się w zasięgu pocisków rakietowych S200, a biorąc pod uwagę, że Ukraińcy wystrzelili tak wiele dronów w tym kierunku, siły rosyjskie zrozumiały, że Ukraińcy celowo marnują rosyjskie pociki obrony powietrznej, aby otworzyć niebo dla pocisków S200.
W oczekiwaniu na atak rakietowy siły rosyjskie zaczęły przemieszczać swoje okręty, ponieważ jest to najprostszy środek zapobiegawczy przed atakiem rakietowym.
Jednak unikając trzymania okrętów w zatoce, siły rosyjskie z konieczności narażały swoje okręty na ataki dronów morskich, co było dokładnie tym, co zrobili dalej ukraińcy.

Siły ukraińskie przeprowadziły dziś atak dronów morskich na duży rosyjski okręt patrolowy w pobliżu Feodozji.
Ukraiński Główny Zarząd Wywiadu Wojskowego poinformował, że z powodzeniem zaatakował okręt za pomocą dronów morskich Magura V, zadając poważne uszkodzenia na lewej i prawej burcie statku, zabijając siedmiu marynarzy i raniąc sześciu.
Ponadto ukraińskie źródła zauważyły, że okręt miał na pokładzie śmigłowiec Ka-29 lub Ka-27, który siły ukraińskie zniszczyły wraz z okrętem.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej