25.4 C
Warszawa
15 czerwca, 2024, 16:51
MigranciwPolsce.pl
08 CZE: WIELKIE ZWYCIĘSTWO! Ukraińcy WYPCHNĘLI Rosjan ze Strategicznych Wzgór! | Wojna w Ukrainie

08 CZE: WIELKIE ZWYCIĘSTWO! Ukraińcy WYPCHNĘLI Rosjan ze Strategicznych Wzgór! | Wojna w UkrainieWspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Raporty Strategiczne na Wyłączność na Patreon: https://www.patreon.com/RFUPolski/membership
Raporty Strategiczne na Wyłączność na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
NIEOCENZUROWANE MATERIAŁY na Telegramie: https://t.me/RFUPolski
Wsparcie za pomocą przycisku darowizny pod filmem (obok „Udostępnij”)
Twitter/X: https://twitter.com/RFUPolski

Dzień 835.

Dziś pojawiło się wiele interesujących informacji z kierunku Charkowa

Tutaj Ukraińcy przejęli inicjatywę na północy, rozpoczynając kontrataki i skutecznie odzyskując liczne pozycje wypychając siły rosyjskie.

Jak możecie pamiętać z poprzedniego raportu, Rosjanie ucierpieli z powodu przedwczesnego rozpoczęcia ofensywy.
Ponadto Ukraińcy byli w stanie utrzymać się na wzniesieniach taktycznych, kładąc podwaliny pod ukraińską kontrofensywę.

Podczas gdy Rosjanie intensywnie bombardowali ten obszar bombami szybującymi FAB, nie byli w stanie powstrzymać Ukraińców przed zgromadzeniem tutaj dużej liczby sił.
Ukraińscy żołnierze w okolicy udostępnili nagranie, na którym widać, jak wjeżdżają samochodami do Lyptsi.
Rezultat intensywnych rosyjskich bombardowań jest widoczny, ponieważ żołnierze są otoczeni przez uszkodzone i zniszczone budynki.

W ciągu ostatnich tygodni ukraińscy operatorzy dronów intensywnie atakowali rosyjskie linie zaopatrzeniowe, niszcząc rosyjskie posiłki i transporty amunicji w drodze na front.
Ukraińcy również intensywnie atakowali rosyjskie pozycje na linii frontu, aby jeszcze bardziej osłabić rosyjską obronę.
Wobec wyraźnego braku posiłków i amunicji, ukraiński analityk wojskowy poinformował, że morale Rosjan stawało się coraz niższe.
Oznaczało to również, że rosyjska operacja utrzymywania aktywnej obrony zawodziła, ponieważ analityk wojskowy poinformował, że Rosjanie coraz częściej odmawiali przeprowadzania ataków lub nalotów na ukraińskie pozycje.

Widząc, że rosyjska sytuacja obronna uległa znacznemu pogorszeniu, siły ukraińskie rozpoczęły liczne kontrataki na całej linii frontu.
Rosyjscy blogerzy wojskowi donosili, że te ukraińskie kontrataki koncentrowały się na odzyskaniu pozycji na wzgórzach.
Ukraińcy rozumieli taktyczne znaczenie tych wzgórz, ponieważ zapewniają one kontrolę ognia nad okolicznymi osadami, położonymi na nizinach.

Rosyjscy blogerzy wojskowi donosili również, że Ukraińcy wspierali swoje ataki elitarnymi oddziałami dronów, takimi jak Ptaki Madyara.
Ukraińskie kontrataki, wspierane przez tak dokładną i osławioną brygadę dronów, tylko pogorszyły morale Rosjan.
Co, według ukraińskich żołnierzy aktywnych w okolicy, doprowadziło nawet do nieautoryzowanych odwrotów z tego obszaru.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że z powodzeniem odparło ukraińskie kontrataki w pobliżu Hlyboke.
Jednak wybitny rosyjski analityk wojskowy wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że z powodu ukraińskich kontrataków Rosjanie zostali zmuszeni do opuszczenia kilku pozycji na wschodnich wzgórzach.
Instytut Studiów nad Wojną również stwierdził, że ukraińskie kontrataki skutecznie wypchnęły Rosjan z wielu pozycji w pobliżu Liptsi i Neskuczne z powrotem w kierunku Lukjanci.
Rosyjscy dowódcy szybko próbowali zachować twarz i zarządzili natychmiastowe kontrataki, aby odzyskać wszystkie wcześniej utracone pozycje.

Rosjanie przeprowadzili liczne naloty z użyciem różnych typów bomb szybujących FAB, aby osłabić nowe ukraińskie pozycje na wzgórzach.
Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do oryginalnego, nieocenzurowanego materiału z walki, możesz go znaleźć na naszym kanale Telegram, korzystając z linku w opisie.
Geolokalizacja tego materiału jednocześnie obala twierdzenia rosyjskiego Ministerstwa Obrony, pokazując, że Ukraińcy również posunęli się naprzód w kierunku Hlyboke
Ukraiński oficer wywiadu poinformował, że Rosjanie przeprowadzali duże ataki samej piechoty, wspierane przez rozległe naloty bombowe.

Te naloty bombowe były niewystarczające jako wsparcie z powietrza, ponieważ rosyjscy blogerzy wojskowi donosili, że rosyjskie kontrataki były jak dotąd nieskuteczne.
Jeżeli spojrzymy na mapę topograficzną, stanie się jasne, dlaczego rosyjskie kontrataki zakończyły się niepowodzeniem
Po pierwsze, rosyjski analityk wojskowy poinformował, że wszystkie rosyjskie ataki przez niziny zostały zniszczone, ponieważ topografia regionu zapewnia niewielką osłonę przed ukraińskimi pozycjami na wzgórzach.
Po drugie, rosyjskie ataki na wschodzie ucierpiały, ponieważ nie ma tam utwardzonych dróg, co poważnie komplikuje zaopatrzenie każdej dużej operacji kontrataku.
Na koniec, Ukraińcy posunęli się naprzód do zwężenia linii wzgórz na północy, ograniczając wszelkie rosyjskie ataki na wzgórza, czyniąc je znacznie łatwiejszymi do opanowania dla ukraińskich obrońców.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content