19.6 C
Warszawa
12 czerwca, 2024, 16:55
MigranciwPolsce.pl
08 CZE: WSPANIAŁE PLANOWANIE! Ukraińcy ZOSTAWIAJA ROSJAN BEZ SZANS | Wojna w Ukrainie Wyjasniona

08 CZE: WSPANIAŁE PLANOWANIE! Ukraińcy ZOSTAWIAJA ROSJAN BEZ SZANS | Wojna w Ukrainie Wyjasniona🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 469

Najbardziej intensywne starcia miały miejsce w rejonie Zaporoża

Pierwszy atak został skierowany na Lobkowe
Według doniesień Ukraińcy użyli co najmniej dwóch kompanii składających się z 4 opancerzonych wozów bojowych i 2 Humvee, co oznacza, że była to lekka operacja zwiadowcza.
Po krótkim starciu Ukraińcy poznali najbardziej aktualne pozycje rosyjskie i liczbę broniących ich żołnierzy i wycofali się z niewielkimi stratami.
Natychmiast po ataku ukraińska artyleria intensywnie ostrzelała region we współpracy z operatorami dronów, którzy skorygowali ogień, aby zmaksymalizować szkody.

Po szybkim przegrupowaniu Ukraińcy ponownie zaatakowali Rosjan w Lobkowe
Jeden oddział szturmowy wysunął się ze Stepove i zaatakował Rosjan ze wzgórz.
Jeśli spojrzymy na mapę topograficzną, zobaczymy, że Lobkove znajduje się na nizinach, co oznacza, że Ukraińcy mieli przewagę taktyczną.
Jednak Rosjanie w Zherebianky również znajdują się na wzniesieniach i mogą z łatwością ostrzeliwać Ukraińców.
Dlatego druga ukraińska grupa posuwała się wzdłuż wąwozu i zaatakowała Żerebiany, odciągając ich uwagę od głównego celu.
Rosyjskie źródła podały, że zatrzymały Ukraińców 1 km od Żerebianyk, co oznacza, że Ukraińcy nigdy nie opuścili wąwozu i potwierdza, że tylko odwracali uwagę wroga.
Rosyjskie źródła podały, że Ukraińcy użyli również 2 czołgów, aby zapewnić wsparcie ogniowe z dystansu i pomóc w jak najszybszym zajęciu Lobkove.
W rezultacie Ukraińcy zniszczyli Rosjan w Lobkove i spenetrowali rosyjskie pozycje o 2 km.
Niektóre rosyjskie źródła donosiły, że Ukraińcy natychmiast opuścili Łobkowo, a wioska stała się szarą strefą, ale podobnie jak poprzednim razem, doniesienia te opierały się na fakcie, że Ukraińcy wycofali ciężki sprzęt z dala od linii kontaktu po udanym ataku.

Pomimo sukcesów taktycznych, sądząc po niewielkiej liczbie zaangażowanych sił, była to nadal operacja zwiadowcza.
Celem tych ataków było sprawdzenie rosyjskiej obrony, szybkości reakcji i współpracy, a także zmuszenie Rosjan do ujawnienia swoich pozycji artyleryjskich i mapowania pól minowych.
W dłuższej perspektywie udany rozwój ataków w tym miejscu zabezpieczy flanki i pozwoli rozważyć głęboką penetrację na głównym kierunku, czyli na południe od Orichowa.

A jeśli chodzi o główny kierunek, Ukraińcy przeprowadzili masową operację zwiadowczą również tutaj
Wiele źródeł donosi, że około godziny 14:00 Ukraińcy otworzyli 4 linie ataku: w kierunku Nesterianki, Kopani, Robotyne i Nowopokrowki.
Poinformowano, że Ukraińcy użyli mniej więcej tej samej wielkości jednostek szturmowych, a mianowicie około 4 pojazdów opancerzonych, 4 Humvee, a czasem 2 lub 3 czołgów.

Jeśli chodzi o kierunek Velyka Novosilka, rosyjskie źródła podały, że Ukraińcy zaatakowali Levadne z Olhivske, Novodarivka i Rivnopil z Novopil i wzgórz na zachód od Storozheve
Jeśli spojrzymy na mapę topograficzną, zobaczymy, że Ukraińcy niekoniecznie dążą do zabezpieczenia osad, ale raczej taktycznych wzniesień
Ukraińcy już kontrolują najwyższą pozycję w regionie, którą jest Nowopil, więc stopniowo zwiększając obszar kontroli w liniach drzew wokół Nowodariwki i Równopola, Ukraińcy stopniowo osłabiają rosyjską obronę.
Jest to niezwykle widoczne na południe od Nowosiółki – kontrolując wzgórza na zachód od rzeki, Ukraińcy będą w stanie bez walki wyprzeć Rosjan z osad na nizinach i wygląda na to, że tak się już dzieje.
Chociaż rosyjskie media twierdzą, że nie straciły Neskuchnego i Storożewa, potwierdziły, że Ukraińcom udało się przejąć kontrolę nad wzgórzami wokół tych osad, co postawiło Rosjan w bardzo trudnej sytuacji.

Wreszcie, jeśli chodzi o wcześniejszy udany ukraiński atak na Nowodonieck, obszar ukraińskiej kontroli skurczył się z powodu rosyjskich kontrataków
Niemniej jednak rosyjskie media potwierdzają, że Ukraińcy utrzymali przyczółek na południe od rzeki, który znajduje się na wzgórzach taktycznych na zachód od osady.
Można zauważyć, że szef sił Wagnera, Prigożyn, prawdopodobnie miał rację, gdy skrytykował obsesję rosyjskiego naczelnego dowództwa na punkcie miejscowości
Powiedział, że regularne siły rosyjskie często przedkładają utrzymywanie lub zdobywanie osad nad pozycje taktyczne wokół tych osad, co zasadniczo oznacza wybór ścieżki największego oporu.

Prigożyn powiedział, że skutkuje to dobrze wyglądającymi raportami, a nie dobrą sytuacją w terenie.
Prigożyn wyśmiał również najnowszy rosyjski raport sytuacyjny, w którym minister obrony Shoigu poinformował, że zniszczyli 8 Leopardów podczas walk wokół Nowodonieckiego.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content