22.8 C
Warszawa
16 lipca, 2024, 07:58
MigranciwPolsce.pl
09 LIP: Ukraiński Bradley ZNISZCZYŁ i ZMIÓTŁ ROSJAN POŚRÓD MIN | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

09 LIP: Ukraiński Bradley ZNISZCZYŁ i ZMIÓTŁ ROSJAN POŚRÓD MIN |Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Raporty Strategiczne na Wyłączność na Patreon: https://www.patreon.com/RFUPolski/membership
Raporty Strategiczne na Wyłączność na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
NIEOCENZUROWANE MATERIAŁY na Telegramie: https://t.me/RFUPolski
Wsparcie za pomocą przycisku darowizny pod filmem (obok „Udostępnij”)
Twitter/X: https://twitter.com/RFUPolski

Dzień 866.

Dziś dużo wiadomości z kierunku Kurachowe.

Tutaj, w ciągu ostatnich kilku tygodni, siły ukraińskie konsekwentnie udaremniały wszystkie rosyjskie próby posuwania się dalej na zachód od Nowomychhailiwki, stosując wielopoziomową taktykę mającą na celu wyczerpanie sił wroga i osłabienie jego zdolności bojowych
Ta nieustępliwa obrona wywarła znaczną presję na rosyjskich dowódcach, zmuszając ich do poszukiwania alternatywnych strategii przełamania ukraińskich linii obronnych.
W związku z tym zdecydowali się otworzyć nową oś ataku na południe od Nowomichajliwki, aby znaleźć słaby punkt na przełom.

Po pierwsze, aby to osiągnąć, zdecydowali się wykorzystać małą wioskę Solodke jako punkt startowy do ataku z zaskoczenia na zachód od Wodiane.
Początkowa rosyjska grupa szturmowa składała się z dwóch czołgów, co widać na tym geolokalizowanym nagraniu.
Podczas próby przejechania przez otwarte pola między dwiema wioskami i dotarcia do linii drzew, która mogłaby służyć jako pozycja, nagle natknęli się na ukraińskie pole minowe
Drugi czołg eksplodował jako pierwszy, a chwilę później pojazd opancerzony na froncie również uderzył w minę przeciwczołgową, stając w płomieniach.
Chociaż ten atak zakończył się dla Rosjan katastrofą, udało im się później przejąć linię drzew i zaczęli fortyfikować swoją pozycję w oczekiwaniu na ukraińską odpowiedź.

Ukraińcy zrozumieli, że nie mogą pozwolić Rosjanom na umocnienie się w linii drzew, ponieważ stanowiłoby to poważne zagrożenie dla ich linii obrony w pobliżu Kostiantyniwki i potencjalnie odsłoniłoby ich południową flankę.
W związku z tym zareagowali niemal natychmiast, angażując opancerzony pojazd bojowy Bradley, aby przeprowadzić kontratak mający na celu usunięcie Rosjan z linii drzew.
Geolokalizowany materiał filmowy pokazuje, jak Bradley porusza się z dużą prędkością, jednocześnie prowadząc ogień tłumiący ze swojego głównego działa.
Intensywny i niszczycielski efekt tej siły ognia jest oczywisty, ponieważ pojazd dociera na odległość kilku metrów od linii drzew, nadal tłumiąc Rosjan z bardzo bliskiej odległości.
Następnie ukraińska grupa szturmowa piechoty zsiada i rozpoczyna oczyszczanie okopów przy użyciu różnych rodzajów broni, w tym granatów.
Chwilę później zadanie zostało wykonane i przybył kolejny Bradley, dostarczając dodatkowych żołnierzy i ewakuując rannego żołnierza.
Rosyjscy blogerzy wojskowi przyznali później, że wynik tego kontrataku zakończył się sukcesem, a Ukraińcom udało się odzyskać pozycje w linii drzew.
Oryginalne, nieocenzurowane nagrania ze wszystkich operacji można znaleźć na naszym kanale Telegram.

Niepowodzenie tego rosyjskiego wysiłku popchnęło ich dowódców do ponownej próby bezpośredniego ataku na Kostiantyniwkę.
Jak pamiętacie, większość poprzednich ataków w tym kierunku miała miejsce na północ od małego jeziora, które oddziela wioskę od małej osady Paraskowijiwka
Tym razem jednak Rosjanie zdecydowali się uderzyć od południowej strony jeziora
Geolokalizowane nagranie z tego obszaru pokazuje jeden rosyjski opancerzony pojazd bojowy próbujący przejechać przez pole, stosując podobne podejście do wcześniejszego ukraińskiego ataku
Chociaż pojazdowi udaje się nieznacznie posunąć naprzód, wkrótce uderza w minę i eksploduje, co skłania ocalałych członków załogi do opuszczenia wraku i szukania schronienia.
Kilka minut później drugi pojazd zostaje zniszczony przez ukraińskich obrońców za pomocą przeciwpancernego pocisku kierowanego, a następnie zostaje wykończony przez drona kamikadze.
Kolejna scena w materiale ujawnia szybką eskalację sytuacji, gdy widzimy dymiące szczątki sześciu lub siedmiu rosyjskich pojazdów opancerzonych w płomieniach, wszystkie rażone i zniszczone w tym samym obszarze, skutecznie zmieniając go w strefę śmierci.
Na materiale można zobaczyć kilka innych ogromnych eksplozji, pokazujących, jak skuteczna jest ukraińska obrona w odpieraniu tego nowego rosyjskiego przedsięwzięcia.

Ukraińcy zdecydowali się następnie kontynuować proaktywną kampanię, aby uniemożliwić Rosjanom gromadzenie dużych sił, atakując ich pozycje, kryjówki, personel i pojazdy.
Żołnierze z ukraińskiej 79 Brygady Desantowo-Szturmowej opublikowali kilka nagrań przedstawiających rażenie różnych celów wroga w okolicy.
Pierwszy materiał podkreśla zręczną pracę operatorów dronów FPV, którzy polują na rosyjskich żołnierzy na otwartych polach i wśród ruin Paraskowijiwki.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content