26 C
Warszawa
27 maja, 2024, 11:49
MigranciwPolsce.pl
11 MAJ: ZWROT AKCJI. Ukraińcy KONTRATAKUJĄ Przy Użyciu Pomocy z USA! | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

11 MAJ: ZWROT AKCJI. Ukraińcy KONTRATAKUJĄ Przy Użyciu Pomocy z USA! |Patreon https://www.patreon.com/RFUPolski/membership
Grono wspierających na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Filmy również na Telegramie: https://t.me/RFUPolski
Twitter/X: https://twitter.com/RFUPolski
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 807

Dziś wiele dzieje się w kierunku Awdijiwki

Tutaj Ukraińcy zatrzymali rosyjską ofensywę i rozpoczęli kontratak z nowo przybyłą amerykańską pomocą wojskową

Po rosyjskim przebiciu się do Oczeretyne, Rosjanie próbowali oskrzydlić ukraińską obronę na zachodzie, aby umocnić swoją kontrolę nad zdobyczami terytorialnymi.
Ukraińcy utworzyli wiele linii obrony przed swoją główną twierdzą w okolicy, miastem Pokrowsk.
Jak się jednak szybko okazało, nawet oskrzydlenie tej obrony nie pozwoliłoby Rosjanom osiągnąć swoich celów na zachodzie

Podczas gdy ciężkie walki o Oczeretyne trwały, Rosjanie posuwali się na zachód do osad Sołowiowo i Nowobachmutiwka.
Rosjanie mieli dobre powody, by w pierwszej kolejności zabezpieczyć tę flankę, aby zapobiec ewentualnemu kontratakowi oskrzydlającemu ze strony ukraińskiej 47. brygady zmechanizowanej.

Geolokalizowany materiał filmowy pokazuje bojowe wozy piechoty Bradley z 47. brygady zmechanizowanej atakujące rosyjskie pozycje i grupy szturmowe w Nowobachmutiwce.
Ukraińcy prowadzili również ciągłe ataki artyleryjskie, ataki dronów kamikadze FPV i zrzucali granaty na rosyjską piechotę i pozycje w okolicy.
Ukraiński bloger wojskowy stwierdził, że chociaż Rosjanie ostatecznie byli w stanie przejąć kontrolę zarówno nad Sołowiowem, jak i Nowobachmutiwką, 47. brygada zmechanizowana znacznie spowolniła postęp znacznie liczniejszych sił rosyjskich w tym obszarze.

Inni ukraińscy blogerzy wojskowi stwierdzili, że celem ukraińskich sił w tym rejonie było przeprowadzenie kontrolowanego wycofania przy jednoczesnym zachowaniu sił
Zauważyli, że ukraińscy dowódcy uważnie monitorowali obszar za pomocą dronów zwiadowczych i nie pozwolili swoim żołnierzom zostać okrążonym lub przełamanym.
Geolokalizowane materiały filmowe to potwierdzają, ponieważ Ukraińcy opublikowali wiele materiałów bojowych pokazujących ewakuację żołnierzy pierwszej linii za pomocą bojowych wozów piechoty Bradley.
Bradley’e te są silniej opancerzone niż zwykłe transportery i są w stanie zapewnić ogień osłonowy w trakcie załadunku piechoty.

Po wycofaniu się z krytycznych lub niebezpiecznych pozycji, siły ukraińskie rozpoczęły ostrzał sił rosyjskich w Sołowiowie i Nowobachmutiwce.
Geolokalizowane nagrania pokazują ukraińskich operatorów dronów atakujących rosyjskie czołgi, BWP i liczne grupy piechoty na wschód od Nowobachmutiwki za pomocą dronów kamikadze FPV.
Ukraińcy przeprowadzili również wiele ataków FPV na rosyjskie uzbrojenie i piechotę w osadach.
Ukraińscy operatorzy dronów zaczęli wyposażać swoje drony w cięższe materiały wybuchowe, aby móc atakować grupy rosyjskiej piechoty ukrywającej się w domach.
Ukraińcy kontynuowali te ataki w dzień i w nocy, przeprowadzając serię ataków na rosyjską piechotę i transportery opancerzone za pomocą zrzutów granatów i dronów kamikadze FPV.

Ukraińskie załogi artyleryjskie atakowały również rosyjskie posiłki desantujące się z MT-LB.
Ukraińcy zaatakowali te transporty artylerią i wykończyli piechotę za pomocą amunicji kasetowej.
Siły rosyjskie próbowały nawet wydostać się z ukraińskiej strefy śmierci, ale zostały zatrzymane przez miny przeciwczołgowe, natychmiast niszcząc grupę szturmową.

Ukraiński bloger wojskowy stwierdził, że siły rosyjskie nie były w stanie przebić się przez ukraińską obronę w tym miejscu, dodając, że straty rosyjskie na tym kierunku były najwyższe wzdłuż rosyjskiego worka.
Gdy rosyjskie natarcie w tym kierunku zostało całkowicie zatrzymane, ukraińska 47. brygada zmechanizowana powoli zaczęła spychać Rosjan do tyłu.
Geolokalizowany materiał filmowy pokazuje, jak ukraiński bojowy wóz piechoty Bradley starł się z rosyjskim czołgiem T80 za pomocą kierowanego pocisku przeciwpancernego TOW, niszcząc rosyjski czołg w momencie uderzenia.
Inny geolokalizowany materiał filmowy pokazuje Bradleya atakującego rosyjski opancerzony pojazd transportowy, zrzucający nowe rosyjskie posiłki.
Potężne działo automatyczne Bradleya otworzyło ogień do rosyjskiego pojazdu, niszcząc go niemal natychmiast.
Rosyjska piechota utknęła w linii drzew, w pełnym polu widzenia systemów uzbrojenia Bradleya.

Co ciekawe, jeżeli spojrzymy na schemat malowania ukraińskiego Bradleya, zobaczymy, że jest on wyposażony w kamuflaż w stylu pustynnym.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content