10.6 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 20:09
MigranciwPolsce.pl
12 MAR: Nieźle. Ukraińcu ZASADZILI SIĘ I ZNISZCZYLI BEZRADNĄ JEDNOSTKĘ ROSJAN | Wojna w Ukrainie

12 MAR: Nieźle. Ukraińcu ZASADZILI SIĘ I ZNISZCZYLI BEZRADNĄ JEDNOSTKĘ ROSJAN | Wojna w UkrainieWspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 747.

Dziś pojawiło się wiele wiadomości z kierunku Bakhmut

Najciekawsze aktualizacje pochodzą z południowej flanki

Tutaj siły ukraińskie kontynuowały podkopywanie rosyjskich wysiłków ofensywnych, utrzymując całkowitą kontrolę ognia nad kluczowymi rosyjskimi szlakami logistycznymi.

Ciągła niezdolność sił rosyjskich do zabezpieczenia kluczowych linii zaopatrzeniowych poprzez prowadzenie misji kontrbateryjnych w celu stłumienia ukraińskiej artylerii ujawnia kluczową słabość sił rosyjskich.
Powód, dla którego Rosjanie nie są w stanie zapewnić osłony przemieszczającym się jednostkom jest dwojaki
Po pierwsze, na tym obszarze brakuje systemów artyleryjskich, bez których Rosjanie nie mogą tłumić ukraińskiego ognia artyleryjskiego, tak jak w innych obszarach frontu.
Po drugie, większość systemów artyleryjskich, które były obecne na tym obszarze, została przemieszczona do Iwaniwskie, gdzie są wykorzystywane do wspierania rosyjskich działań ofensywnych.
Ukraińcy nie tracą czasu i w pełni wykorzystują tę słabość.
Nowe aktualizacje pokazują nam, że co najmniej dziesięć rosyjskich pojazdów, w tym czołgi, transportery opancerzone i ciężarówki zaopatrzeniowe, zostało zniszczonych wokół wioski
Wielu rosyjskich żołnierzy zginęło podczas ataków na pojazdy.
Oprócz tych strat, Rosjanie stracili również cenny czołg T-Ninety-M na rzecz drona FPV.
T-Ninety-M jest uważany za najlepiej chroniony czołg w rosyjskiej służbie i jest ich mniej niż dwieście, więc są bardziej wrażliwi na straty w odniesieniu do tych czołgów niż innych wariantów czołgów.

Jeżeli chodzi o samo Iwaniwske, sytuacja tutaj jest bardzo złożona

Najnowsze doniesienia sugerują, że siły rosyjskie poczyniły pewne postępy wewnątrz wioski
Niedawno opublikowane geolokalizowane nagrania bojowe wskazują, że Rosjanie działają w centralnej części osady, a mianowicie na ulicy Tereshkova.
Przed każdą falą szturmów Rosjanie prowadzili szeroko zakrojone przygotowania artyleryjskie, po których rozpoczęli bombardowania kierowanymi bombami FAB, które zniszczyły całą wioskę.
Obecnie bombardowana jest południowa część wioski.
Jak widać na materiale filmowym, rosyjskie bombardowania nie oszczędziły ani jednego budynku.
Pomimo stosowania taktyki spalonej ziemi, rosyjskie postępy w wiosce nadal wiążą się z dużymi kosztami, o czym świadczą liczne zniszczone czołgi na ulicach.
Ukraińscy żołnierze donoszą, że sytuacja w Iwaniwsku jest dynamiczna i złożona.
Na północ od wioski Rosjanie poczynili niewielkie postępy i wzięli kilku jeńców wojennych, podczas gdy ta część frontu znajdowała się głównie w szarej strefie.
Ukraińska kontrola nad lasem na wzgórzu utrudnia Rosjanom posuwanie się naprzód, ponieważ obserwują oni i atakują rosyjskie pozycje w Iwaniwsku oraz zagrażają flankom potencjalnym atakiem z flanki.
Z tego powodu Rosjanie zaangażowali swoje lotnictwo i przeprowadzili bombardowanie z powietrza ukraińskich pozycji, wskazując, że w pobliżu lasu nie ma nigdzie rosyjskich żołnierzy, zaś jak dotąd wszystkie natarcia piechoty nie zdołały zdobyć przyczółka wśród drzew

Jeżeli chodzi o północną flankę Chasiw Jaru, sytuacja jest trudniejsza

Wydaje się, że bombardowania z powietrza stały się najbardziej powszechne w tej części frontu
Zostało to potwierdzone przez rosyjskie źródła, które stwierdziły, że po upadku Awdijiwki uwaga rosyjskiego lotnictwa przeniosła się na Chasiw Jar.
Rosjanie codziennie bombardują Chasiw Jar, ponieważ chcą spróbować osłabić siły ukraińskie w mieście i zniszczyć ich pozycje obronne przed rozpoczęciem walk w mieście.
Takie podejście pomogło Rosjanom zająć Awdijiwkę, więc planują wykorzystać to samo podejście również tutaj.
W tym celu Rosjanie rozpoczęli również masową produkcję kierowanego wariantu bomby FAB-1500, która ma ponad sześćset kilogramów ładunku wybuchowego.
Według ukraińskich żołnierzy na miejscu, część miasta, która najbardziej ucierpiała w wyniku nalotów, to dzielnica kanałowa.
Żołnierze zarejestrowali również duże kratery po bombach, które pokazują nam gęstość rosyjskich bombardowań
To wyraźnie wskazuje, że Rosjanie nie tylko bombardują ukraińskie oddziały, które obracają się z Iwaniwska, ale także ustalają warunki rozpoczęcia operacji szturmowej Chasiw Jar.
Ukraińcy spodziewali się takiego rozwoju wydarzeń i według rzecznika Wschodniej Grupy Sił Zbrojnych, kapitana Ilji Jewłasza, siły ukraińskie ustanowiły znaczące pozycje obronne w Chasiw Jarze i wokół niego w kształcie pierścienia.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej