10.6 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 18:05
MigranciwPolsce.pl
14 MAR: NOWY REKORD! Ukraińcy RAZILI CELE TYSIĄC KM W GŁĄB ROSJI | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

14 MAR: NOWY REKORD! Ukraińcy RAZILI CELE TYSIĄC KM W GŁĄB ROSJI |Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 749.

Dziś na północnym wschodzie doszło do wielu interesujących wydarzeń

Siły ukraińskie przeprowadziły tu jeden z najbardziej udanych zmasowanych ataków na rosyjskie aktywa wojskowe, takie jak lotniska, fabryki i kwatery główne, a także infrastrukturę energetyczną, taką jak rafinerie i składy paliw.
Było to również najgłębsze uderzenie, jakie Ukraińcy kiedykolwiek przeprowadzili, ponieważ ukraińskie drony z powodzeniem zniszczyły cele oddalone nawet o dziewięćset kilometrów od ukraińskiej granicy.
Osiągnięcie to było bezpośrednim wynikiem ostatnich postępów w technologiach dronów dalekiego zasięgu, a także szybko zwiększonej skali produkcji tych dronów, w ramach jednego z głównych ukraińskich celów na 2024 rok.

Co ciekawe, pierwsza część operacji rozpoczęła się na ziemi
Tutaj trzy oddzielne oddziały przeprowadziły serię ograniczonych transgranicznych wtargnięć do regionu Biełgorodu i Kurska.
Należy zauważyć, że wszystkie trzy oddziały składały się z obywateli rosyjskich walczących po stronie ukraińskiej, a mianowicie z Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego, Legionu Wolności Rosji i Batalionu Syberyjskiego.
Wcześniej istniały tylko dwa oddziały, więc utworzenie trzeciego oznacza, że liczba obywateli rosyjskich walczących po stronie ukraińskiej znacznie wzrosła.

Te ogólnorosyjskie oddziały proukraińskie otworzyły cztery wektory ataku
Opublikowane nagrania bojowe pokazały, jak siły rosyjskie uciekają z granicy z powodu nieoczekiwanego ataku.
Siły proukraińskie zdołały wejść do wielu osad i przyjęły obronę ze wszystkich stron, aby przyciągnąć siły rosyjskie.
Rosyjskie źródła opublikowały materiał filmowy pokazujący, jak uderzają w siły proukraińskie i blokują ich dalszy ruch.
Rosyjscy analitycy wojskowi twierdzą, że ataki całkowicie się nie powiodły, a siły rosyjskie zdołały zareagować i odeprzeć ataki w odpowiednim czasie, co pokazuje znaczną poprawę w porównaniu z tym, co widzieliśmy prawie rok temu.

Jednak sądząc po miejscach, w których się posuwano, w przeciwieństwie do ostatniego razu, celem sił proukraińskich nie było dotarcie jak najgłębiej na terytorium Rosji
W rzeczywistości celem sił proukraińskich wydawało się być jak najszybsze zaangażowanie jak największej liczby sił rosyjskich, ponieważ siły proukraińskie atakowały Rosjan dokładnie w tych samych miejscach, co ostatnio.
Oczekiwano, że Rosjanie wzmocnią te regiony po poprzednich bolesnych wtargnięciach, więc gdyby siły proukraińskie chciały przeniknąć głębiej przez rosyjską granicę, najprawdopodobniej nie powtórzyłyby się.
Ale powtarzając się, wygenerowali szybką, spójną odpowiedź ze strony rosyjskiej, angażując wiele sił, w tym lotnictwo
Rosyjskie źródła podały, że Rosjanie użyli helikopterów do przeprowadzenia nalotów, a na to właśnie czekali Ukraińcy, ponieważ następną rzeczą, która się wydarzyła, było rozpoczęcie masowego ataku dronów.

Przy dużej liczbie przyjaznych obiektów na niebie, wykrywanie i przechwytywanie ukraińskich dronów było znacznie trudniejsze, co pozwoliło im penetrować rosyjską przestrzeń powietrzną na rekordowe odległości.
Wygląda na to, że z powodu zamieszania rosyjscy operatorzy obrony powietrznej po raz kolejny zestrzelili własne lotnictwo.
Niedawno opublikowany materiał filmowy pokazuje płonący samolot Ił-76 gwałtownie tracący wysokość.
W rezultacie samolot rozbił się, a całą załogę natychmiast uznano za zmarłą.
Niektóre źródła donoszą również o przechwyceniu rosyjskiego Su-27 w regionie Biełgorodu, jednak informacje te wciąż oczekują potwierdzenia.

W międzyczasie ukraińskie drony zaczęły uderzać w rosyjskie obiekty

Pierwszym celem ukraińskiego ataku stała się rafineria ropy naftowej w regionie Niżnego Nowogrodu.
Co najmniej jeden ukraiński dron przeleciał prawie tysiąc kilometrów i uderzył w rafinerię, powodując pożar.
Obecnie ekipy strażackie próbują go ugasić.

Drugim celem stał się kompleks paliwowo-energetyczny w regionie Oriol.
Ukraińskie drony uderzyły w magazyny ropy naftowej, wywołując pożar, jednak w tym konkretnym przypadku został on stosunkowo szybko ugaszony.

Trzecim celem stała się rafineria ropy naftowej w Riazaniu
Ukraińcy zaatakowali za pomocą dronów Mugin-5, celując w dwie instalacje przetwarzania ropy naftowej na terenie Riazańskiej Rafinerii Ropy Naftowej
Atak spowodował pożar, a materiał filmowy pokazuje pióropusz dymu unoszący się z tego obszaru.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej