20.5 C
Warszawa
18 lipca, 2024, 03:23
MigranciwPolsce.pl
14 WRZ: "Burzysty" Dzień. Rosyjska FLOTA ZATOPIONA | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

14 WRZ: “Burzysty” Dzień. Rosyjska FLOTA ZATOPIONA |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 567

Największe wiadomości napływają dziś z Krymu

Ukraińcy przeprowadzili tam największy i najbardziej udany atak na rosyjską Flotę Czarnomorską
Lokalni mieszkańcy nagrali wiele kolejnych eksplozji w Zatoce Sewastopolskiej i ogromne pióropusze dymu unoszące się w niebo w ich następstwie
Analitycy szybko zidentyfikowali lokalizację na podstawie materiału filmowego i doszli do wniosku, że ogień faktycznie wydawał się wydobywać z obszaru na zachód od zatoki z rosyjską flotą.

Niedługo po zdarzeniu lokalni urzędnicy poinformowali, że większość rakiet została zestrzelona, a pożary zostały szybko zlokalizowane i ugaszone
Sytuacja wyglądała jednak znacznie gorzej
Na podstawie danych agencji NASA, cele ataku znajdowały się we wschodniej części zatoki.
Później opublikowane nagrania pozwoliły na ostateczny wniosek – Ukraińcy celowali w obiekty remontowe rosyjskiej floty.
W momencie uderzenia znajdowały się tam 2 nienaruszone okręty, które przechodziły prace konserwacyjne: szturmowy okręt desantowy “Mińsk” i okręt podwodny “Rostów na Donie”.
Ze względu na dużą liczbę informacji w Internecie, rosyjskie Ministerstwo Obrony musiało przyznać, że oba okręty zostały uszkodzone

Rzecznik ukraińskiego wywiadu poinformował, że Ukraińcy prawdopodobnie wyrządzili nieodwracalne szkody nie tylko obu okrętom, ale także samym zakładom naprawczym.
Niedawno opublikowane zdjęcia satelitarne dały lepszy wgląd w zakres uszkodzeń.

Jeśli chodzi o szturmowy okręt desantowy “Mińsk”, widzimy, że aluminiowa górna część okrętu całkowicie zawaliła się na dno, a eksplozja prawdopodobnie spowodowała pożar w maszynowni, ponieważ cały okręt spłonął.
Biorąc pod uwagę zakres uszkodzeń, statek można uznać za zniszczony.
Jest to już trzeci okręt desantowy, który Rosjanie stracili w ciągu ostatniego roku – pierwszy został trafiony w Berdiańsku, a drugi na morzu przez drona.

Jeśli chodzi o wart 300 milionów dolarów okręt podwodny “Rostów na Donie”, jednostka również otrzymała krytyczne uszkodzenia i mocno płonęła
Rosyjscy analitycy doszli do wniosku, że prawdopodobnie łatwiej byłoby zbudować nowy okręt podwodny niż naprawić ten, dlatego też rosyjski nosiciel pocisków Kalibr również można uznać za zniszczony.

Ponadto poinformowano, że zginęło i zostało rannych do 40 rosyjskich żołnierzy piechoty morskiej
Początkowo informowano, że ofiary były wśród pracowników zakładów naprawczych, ale ponieważ atak został przeprowadzony w nocy i na miejscu nie było pracowników, straty były tylko wśród żołnierzy piechoty morskiej, którzy byli na warcie.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że Ukraińcy przeprowadzili atak przy użyciu 3 morskich dronów kamikadze i 10 pocisków manewrujących, co ciekawe, bez określenia ich typu.
Najbardziej znane rosyjskie źródła podały, że Ukraińcy użyli zmodyfikowanych pocisków balistycznych S-200 i że 7 z nich zostało zestrzelonych, jednak dowódca ukraińskich sił powietrznych Mykoła Oleszczuk skomentował to żartobliwie, mówiąc, że rosyjska flota “trafiła na burzę”, co sugeruje, że Ukraińcy użyli pocisków Storm Shadow.

Jeśli jeszcze pamiętacie, jakiś czas temu rosyjskie Ministerstwo Obrony oświadczyło, że jeśli Ukraińcy użyją zachodniej broni w atakach na Krym, to wezmą odwet, atakując te kraje, które dostarczyły tę broń
Jednak było już kilkanaście ataków Strom Shadow na Krym, a Rosjanie nadal się do tego nie przyznają, ponieważ nie wiedzą, jak zareagować
Dlatego oficjalnie był to atak rakietowy S-200.
Ukraińcy wymyślili również pomysłowy sposób, aby się z tego wywinąć
Najpierw Ukraińcy uderzyli w krymskie mosty, co sprawiło, że nie było jasne, czy znajdują się one w granicach administracyjnych Krymu.
Następnie użyli pocisków S-200 do uderzenia w Krym, które nie są zachodnie.
A ostatnio Ukraińcy zaczęli celowo dodawać jedną lub dwie rakiety Strom Shadow do każdego uderzenia, ułatwiając Rosjanom znalezienie wymówki, by nie podejmować działań odwetowych.
Ponieważ 80-90% pocisków to S-200, rosyjskie Ministerstwo Obrony informuje, że wszystkie pociski to S-200.

Jeśli chodzi o dzisiejsze ukraińskie uderzenie, Ukraińcy opracowali bardzo złożoną strategię
Na początku Ukraińcy wsyłałi co najmniej 3 morskie drony kamikadze.
Celem tego ataku było odwrócenie rosyjskiej uwagi w kierunku morza.
Rosyjskie źródła podały, że wszystkie 3 drony zostały zniszczone przez okręty patrolowe, choć później potwierdzono, że Rosjanie stracili łódź w zachodniej części morza, więc możliwe jest, że co najmniej jeden dron trafił w cel.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content