10.6 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 19:24
MigranciwPolsce.pl
16 MAR: WIELKI BŁĄD. Rosyjscy Żołnierze WYSŁANI BEZ OPCJI POWROTU | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

16 MAR: WIELKI BŁĄD. Rosyjscy Żołnierze WYSŁANI BEZ OPCJI POWROTU |Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 751

Dziś pojawiło się wiele ważnych informacji z kierunku Awdijiwki

W tym miejscu najbardziej intensywne starcia mają miejsce tuż przed Awdijiwką, a im dalej Rosjanie się posuwali, tym trudniej było im zdobyć teren
W momencie gdy Rosjanie dotarli do rzeki Durna, siły rosyjskie całkowicie straciły impet, dając Ukraińcom doskonałą okazję do odzyskania inicjatywy.

Jest to nieco nieoczekiwane, ponieważ zarówno ukraińscy, jak i rosyjscy analitycy spekulowali, że ukraińska linia obrony wzdłuż rzeki Durna jest słabo rozwinięta i zbyt słaba, aby przyjąć nadchodzące rosyjskie natarcie
Niemniej jednak Instytut Studiów nad Wojną ocenił, że siłom rosyjskim nie udało się wykorzystać okazji i przekroczyć rzeki, zanim Ukraińcy mogli ustanowić bardziej spójne i trudniejsze do przebicia linie obronne.
W rezultacie Ukraińcy stopniowo ustabilizowali linię frontu, skonsolidowali kontrolę nad nowymi pozycjami obronnymi i uzyskali możliwość przeprowadzania kontrataków.

Rosyjskie źródła podały, że ukraińskie dowództwo zdecydowało się na wysłanie posiłków do regionu i twierdziło, że te mobilne niezależne siły uderzeniowe przeprowadzają nagłe naloty w celu wyparcia Rosjan z nowo zdobytych pozycji.
Fakt, że siły rosyjskie musiały przejść z czysto ofensywnej postawy na częściowo defensywną, doprowadził do znacznego spowolnienia tempa rosyjskich operacji.

To, co jeszcze bardziej komplikowało rosyjskie postępy, to lokalna geografia, zwłaszcza w centralnej części regionu.
Geografia regionu ograniczyła kierunki ataku i zmusiła Rosjan do działania w bardzo wąskich ścieżkach między rzekami.
Co więcej, aby zaatakować ukraińskie pozycje wzdłuż rzeki, Rosjanie byli zmuszeni do nadmiernego rozciągnięcia się poprzez konieczność poruszania się po rozległych polach.

Ukraińscy żołnierze z Trzeciej Brygady Szturmowej opublikowali materiał filmowy pokazujący Ukraińców wykrywających i niszczących rosyjskie jednostki szturmowe za pomocą amunicji kasetowej.
Ponieważ tylko nielicznym jednostkom szturmowym udało się dotrzeć do ukraińskich pozycji w nienaruszonym stanie, intensywność rosyjskich ataków naturalnie spadła.

Szybko zmieniająca się dynamika zmusiła Rosjan do dostosowania swojej taktyki, jeżeli nadal chcieli posuwać się naprzód.
Pierwszą rzeczą, jaką zrobili Rosjanie, było przeniesienie uwagi na północną część linii obrony.
W tym miejscu siły rosyjskie nie miały ograniczeń w postaci rzek i wąwozów, co dawało im większe pole manewru.
Co więcej, przełamując ukraińską obronę w Berdyczi, Rosjanie byliby w stanie zaatakować Ukraińców z dwóch stron i znacznie łatwiej przeciąć ukraińską obronę.

Drugą rzeczą, jaką zrobili Rosjanie, było dostosowanie się do ukraińskich kontrataków poprzez rozmieszczenie jednostek samobójczych.
Jednostki te starały się przeniknąć przez ukraińską obronę tak głęboko, jak to możliwe, okopać się i utrzymać obronę wokół siebie, aby przyciągnąć ukraińskie wojska, kupując Rosjanom na tyłach trochę czasu na skonsolidowanie kontroli nad szarą strefą.
Jednostki te były zwykle zbyt oddalone od reszty, bez perspektyw na otrzymanie zaopatrzenia lub posiłków.

Aby dostać się tak daleko za linię kontaktu, Rosjanie rozmieścili wiele opancerzonych wozów bojowych, które pędziły z pełną prędkością w kierunku osady.
Jak widać, większość z tych pojazdów nie zdołała dotrzeć zbyt daleko i została unieruchomiona lub zniszczona przez artylerię.
Inne materiały filmowe ujawniły konsekwencje jednego z takich ataków dla rosyjskiej piechoty, pokazując dziesiątki ciał rozrzuconych po polu.

Najświeższe doniesienia z tego regionu wskazują, że aby uniknąć całkowitej utraty inicjatywy na rzecz ukraińskich kontrataków, siły rosyjskie zaczęły rozmieszczać swoje cenne rezerwy operacyjne.
Zaangażowanie rezerw operacyjnych do utrzymania ruchu w kierunku celów na poziomie taktycznym oznacza tylko jedno – rosyjskie oddziały, które utraciły zdolność bojową z powodu strat, są wysyłane na linię frontu bez pełnego odtworzenia świeżymi oddziałami, co obniża ogólną jakość grup uderzeniowych.

Doprowadziło to już do serii katastrofalnych ataków
Ukraińscy żołnierze z 47 Brygady Zmechanizowanej opublikowali nagranie pokazujące, jak Rosjanie próbowali wejść do Berdyczi od południa
Jak później ujawniono w dokumentach, część żołnierzy, która została wysłana do tego samobójczego ataku, została oficjalnie zmobilizowana zaledwie osiem dni przed tym atakiem
Jednostka szturmowa składała się z trzech opancerzonych wozów bojowych i około czterdziestu żołnierzy.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej