10.6 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 19:37
MigranciwPolsce.pl
19 MAR: BŁĘDNA OCENA SYTUACJI. Rosjanie UGRZĘŹLI PODCZAS WALK W LESIE | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

19 MAR: BŁĘDNA OCENA SYTUACJI. Rosjanie UGRZĘŹLI PODCZAS WALK W LESIE |Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 754.

Dzisiaj pojawiło się wiele różnych informacji z kierunku Kupiańska

Tutaj intensywne starcia wybuchły nagle na południe od lasu
Jak się okazało, siły rosyjskie zakończyły przegrupowanie i postanowiły rozpocząć ponowną falę ataków na Synkiwkę.
Wieś Synkiwka jest kluczem do odblokowania przestrzeni operacyjnej i umożliwienia rosyjskiego natarcia na północ od Kupiańska, więc wytrącenie tempa operacji ofensywnej w tym miejscu nie jest zaskakujące.
Zaskakujące jest to, że Rosjanie rozpoczęli tę falę ataków bez odpowiedniego przygotowania się dla udanej kampanii

Jak możesz pamiętać, siły rosyjskie próbowały już zająć Synkiwkę poprzez bezpośrednie ataki frontalne
Mimo że na początku przedsięwzięcia odniosły one pewne sukcesy, ukraińskie kontrataki nie tylko odzyskały utraconą pozycję w wiosce, ale także wyparły siły rosyjskie z powrotem pod osłonę lasu.
Był to główny powód, dla którego Rosjanie starali się przemyśleć swoje podejście, co wydawało się nawet skutkować znacznymi korektami taktycznymi
Jak zauważyło wielu analityków wojskowych, korekty te miały miejsce w lesie
Rosjanie starali się rozszerzyć swoją kontrolę nad przynajmniej częścią lasu przed osadą, aby wyeliminować możliwość ukraińskich manewrów flankowych i poszerzyć zakres kątów natarcia, które mogliby stworzyć.
Dlatego też do tej pory w lesie dochodziło do intensywnych starć.

Pomimo pewnych rosyjskich twierdzeń o stopniowych zyskach w lesie, nie zostały one szeroko potwierdzone.
Logicznie rzecz biorąc, gdyby Rosjanie rzeczywiście posunęli się głębiej w las, otworzyliby nowe kierunki ataku.
Jednak dowody z geolokalizowanych nagrań wskazują, że ostatnie rosyjskie ofensywy były ukierunkowane na te same obszary, co wcześniej.
Stanowi to bezpośrednie potwierdzenie faktu, że Ukraińcy w lesie zdołali oprzeć się rosyjskim atakom, wykorzystując naturalne bariery lasu przeciwko atakom zmechanizowanym oraz pułapki i miny przeciwko atakom piechoty.
Udana ukraińska operacja obronna w lesie sprawiła, że Rosjanie nie mieli innego wyjścia, jak tylko uciekać się do kosztownych szturmów przez pełne min terytoria w kierunku ukraińskich pozycji obronnych.

Według szefa Charkowskiej Administracji Wojskowej Ołeha Synehubowa, siły rosyjskie przeprowadziły serię zmechanizowanych natarć przy użyciu opancerzonych wozów bojowych MT-LB zamiast czołgów.
Niektóre rosyjskie źródła podały, że po dwóch dniach nieprzerwanych walk siłom rosyjskim udało się przejąć kontrolę nad kilkoma ukraińskimi okopami przed wioską.
Zdjęcia geolokowane pokazują kilka szturmów, które potwierdzają te marginalne postępy w północno-wschodniej części twierdzy.

Co więcej, ostatnie doniesienia rosyjskich mediów sugerują wzrost działań partyzanckich mających na celu zakłócenie ukraińskiej logistyki poprzez sabotaż w co najmniej pięciu wioskach na północny zachód i południowy zachód od Kupiańska
Działania te wydają się być próbą wzmocnienia efektów nowych ataków wojskowych i zakłócenia ukraińskiej logistyki.

W wyniku tych wszystkich ostatnich rosyjskich wysiłków, różne źródła z obu stron ostatecznie potwierdziły, że siły rosyjskie odzyskały kontrolę nad obszarem okopów między Synkiwką a lasem.
Geolokalizowane obrazy noktowizyjne opublikowane przez ukraińską Trzydziestą Brygadę Zmechanizowaną pokazują artylerię rażącą te nowo zabezpieczone rosyjskie pozycje.
Pozycje te wydają się znajdować w małym, odizolowanym zagajniku drzew na północny zachód od Synkiwki, około sześciuset metrów od skraju lasu.

Kolejne uderzające wideo pokazuje, jak niewiarygodnie blisko siebie znajdują się pozycje rosyjskie i ukraińskie.
Materiał filmowy pokazuje szokujący moment, w którym dwóch rosyjskich żołnierzy opuszcza swoje pozycje w samobójczej próbie szturmu na ukraińskie pozycje znajdujące się zaledwie kilka metrów dalej.
Niestety dla Rosjan, ukraiński dron zwiadowczy obserwował tę próbę.
Operator drona śledzi rosyjskich żołnierzy w ich pościgu i ma czas, aby ostrzec stronę ukraińską, której udaje się wykończyć napastników w ich podejściu.
Obrazy te dowodzą, jak ważne jest zachowanie czujności przez cały czas, szczególnie przy tak bliskich pozycjach wroga, a także kluczowe znaczenie dronów w tej wojnie, nie tylko w działaniach ofensywnych, ale także w rolach obronnych.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej