20.5 C
Warszawa
18 lipca, 2024, 04:34
MigranciwPolsce.pl
20 CZE: Ukraińcy OFLANKOWALI I ZNISZCZYLI 300 ROSJAN | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

20 CZE: Ukraińcy OFLANKOWALI I ZNISZCZYLI 300 ROSJAN |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 481

Dziś pojawiło się wiele informacji z regionu Zaporoża

Tutaj najbardziej intensywne walki toczyły się wokół Piatychatek.
Po pierwsze, dzisiaj ukraińscy żołnierze w końcu dostarczyli wizualne potwierdzenie, że Piatychatki są pod całkowitą ukraińską kontrolą
Żołnierz 128 Brygady Szturmowej oświadczyli, że zdobyli mnóstwo rosyjskiej amunicji.
Co ciekawe, wczoraj rosyjskie media donosiły, że przeprowadzili taktyczny odwrót i bezpiecznie przenieśli się z powrotem na lepsze pozycje wokół osady, jednak dziś rosyjskie media potwierdziły, że atakując Rosjan z dwóch stron, Ukraińcy odcięli wszystkie drogi odwrotu, wzięli siły rosyjskie w okrążenie i całkowicie wyeliminowali batalion Sztorm Osetia wraz z ich dowódcą, co oznacza, że ponad 300 rosyjskich żołnierzy wraz ze sprzętem zostało zneutralizowanych.

Dziś siły ukraińskie zakończyły przegrupowanie i rozpoczęły kolejną serię ataków
Wczoraj mówiłem, że Ukraińcy prawdopodobnie przeprowadzą 2 ataki na flankach i 1 w kierunku Żerebianki, i tak właśnie stało się dzisiaj
Rosyjskie media podały, że żołnierze ze 128 Brygady Szturmowej ruszyli z zachodniej części wioski
Jeżeli spojrzymy na mapę topograficzną, zobaczymy, że są to wzniesienia taktyczne, na które Rosjanie rzekomo się wycofali.

Starcia były niezwykle ciężkie, ponieważ okazało się, że w tym samym czasie siły rosyjskie postanowiły przeprowadzić kontratak
Na szczęście przed atakiem Ukraińcy spędzili cały czas na kopaniu okopów i fortyfikowaniu zachodniej części wioski na wypadek takiego kontrataku, więc podczas bitwy spotkaniowej Ukraińcy wycofali się na nowo utworzone pozycje obronne i odparli atak.
Niektóre media rosyjskie stwierdziły, że Piatychatki zostały odbite przez Rosjan, jednak nawet największe rosyjskie media stwierdziły, że jest to nieprawda.

Po tej bitwie intensywność walk w tym regionie spadła, ponieważ obie strony zostały zaskoczone i nie miały wystarczających zasobów, żeby wyprowadzić kolejny atak, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jednocześnie toczyła się inna duża bitwa przed Żerebiankami.

Media rosyjskie donosiły, że Ukraińcy wyszli z lasu i zaatakowali pierwszą linię okopów i umocnień na tej linii
Kilka rosyjskich źródeł wspomniało, że Rosjanie przeprowadzili taktyczny odwrót na wzgórza wokół Żerebianek, ale zauważyli, że Ukraińcy nie mogli zająć opuszczonych pozycji z powodu intensywnego ognia artyleryjskiego.
Media ukraińskie poinformowały, że siły ukraińskie z powodzeniem przełamały 2 rosyjskie umocnienia w liniach drzew na niewielkim wzgórzu i kontynuowały penetrację rosyjskiej obrony coraz głębiej i dalej.

Ukraińskie media poinformowały również, że w obawie przed wyczerpaniem się rezerw Rosjan i całkowitym załamaniem linii frontu, siły rosyjskie zdecydowały się zwiększyć wsparcie artyleryjskie jednostek w terenie, przesuwając więcej dział na ten region.
Ukraiński wywiad odkrył, że Rosjanie przemieszczają systemy artylerii termobarycznej TOS-1, a także czołgi i wieloprowadnicowe systemy rakiet gdzieś w okolice miejscowości Dolinka.

Niestety dla Rosjan, takie przemieszczenia okazywały się ostatnio śmiertelnie niebezpieczne
Ukraiński burmistrz Melitopola poinformował, że około 2 dni temu, gdy Ukraińcy rozpoczęli pierwszy atak w kierunku Piatychatek, siły rosyjskie postanowiły wzmocnić te oddziały, przenosząc ciężki sprzęt z regionu Kachowka
Jednak kolumna nigdy nie dotarła na front, ponieważ ukraińscy partyzanci ją zniszczyli, prawdopodobnie detonując materiały wybuchowe na drodze
Dodał również, że ukraińscy partyzanci wysadzili ważne połączenie kolejowe na południe od Melitopola, co dodatkowo skomplikowało rosyjską logistykę i znacznie utrudniło łatanie dziur w linii obrony.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content