11.8 C
Warszawa
13 czerwca, 2024, 06:52
MigranciwPolsce.pl
21 CZE: Rosjanie Próbwali Kontratakować. ZOSTALI ZNISZCZENI ZANIM DOTARLI | Wojna w Ukrainie Wyjaśni

21 CZE: Rosjanie Próbwali Kontratakować. ZOSTALI ZNISZCZENI ZANIM DOTARLI | Wojna w Ukrainie Wyjaśni🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 482

Dziś pojawiło się wiele informacji z południa

Przede wszystkim, aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do zdecydowanego zwycięstwa odniesionego w bitwie o Piatychatry, ukraińscy żołnierze opublikowali kolejne nagrania z walk.
Filmy pokazują intensywny ostrzał i niszczenie rosyjskich pozycji w ramach przygotowań do szturmu
Co ciekawe, przygotowania artyleryjskie miały miejsce właśnie między Piatychatakmi a Żerebiankami, dokładnie tam, gdzie przeprowadzono jeden z ataków.
Atak ten pozwolił Ukraińcom osiągnąć 2 kluczowe zadania: odciąć siły rosyjskie od wsparcia i stworzyć warunki do okrążenia.

Następnie Ukraińcy pokazali, jak użyli systemów rozminowywania UR-77 na podejściach do osady.
Jak wynika z materiału filmowego, Ukraińcy nie użyli go do oczyszczenia drogi z min, ale raczej do wyeliminowania rosyjskich pozycji w linii drzew przed ukraińskimi pozycjami w lesie.

Po oczyszczeniu okolicy i stworzeniu warunków do ataku na osadę, Ukraińcy zidentyfikowali obszary, w których Rosjanie zaczęli tworzyć największe punkty oporu i wykorzystali swoją artylerię do stłumienia rosyjskiego ognia i osłabienia rosyjskiej obrony, co ostatecznie pozwoliło Ukraińcom wejść do zachodniej części wioski.
Materiał filmowy pokazuje, że Rosjanie wprowadzili swoje czołgi do centrum osady i zaczęli burzyć domy, których Ukraińcy używali jako osłony.

Kolejne fragmenty pokazują, jak siły rosyjskie zaczęły wycofywać swój ciężki sprzęt z powodu malejących szans na udaną obronę.
Jednak, jak wspomniałem na początku, pierwszą osią ukraińskiego ataku stała się droga łącząca dwie wioski, więc kolumna została zaatakowana przez ukraińskie załogi PPK [ATGM] i zniszczona.
Ukraińscy operatorzy dronów również opublikowali wiele filmów, które sugerują, że wiele rosyjskich bojowych wozów piechoty i transporterów zostało zniszczonych przez drony kamikadze.
Tak szybka zmiana warunków pozwoliła Ukraińcom na podciągnięcie swoich czołgów bliżej wioski, ponieważ materiał filmowy pokazuje ukraińskie czołgi działające w zachodniej części Piatychatek
Wkrótce potem Ukraińcy wzięli w okrążenie batalion Szturm Osetia i całkowicie wyzwolili osadę

Niemniej jednak dziś rano siły rosyjskie po raz kolejny próbowały przeprowadzić potężny zmechanizowany atak i odbić Piatychatki
Niestety dla Rosjan, Ukraińcy ustanowili rozległą kontrolę ogniową nad głównymi rosyjskimi drogami i zauważyli rosyjską kolumnę już na podejściu
Geolokalizowany materiał filmowy pokazuje, że rosyjskie czołgi i opancerzone wozy bojowe wjechały w pułapkę, napotykając niszczycielski ogień artyleryjski już w Żerebiankach, a najdalej położone rosyjskie pojazdy, zanim zostały zniszczone, znajdowały się około 50 metrów od osady.
Ukraińscy bojownicy poinformowali, że po utracie prawie całego sprzętu rosyjskie jednostki na linii zerowej musiały kontynuować szturm samą piechotą, co w tym wypadku nie przyniosło żadnych efektów.

W międzyczasie Ukraińcy nadal posuwali się naprzód
Dziś potwierdzono, że siły ukraińskie przeprowadziły udane działania ofensywne w pobliżu pierwszego północnego wąwozu.
Jeśli spojrzymy na mapę topograficzną, zobaczymy, że obszar ten jest bardzo dogodny do ataku, ponieważ tak wąski wąwóz pozwala uniknąć ognia krzyżowego.
Biorąc pod uwagę, że Ukraińcy kontrolowali już Lobkowe, takie działania pozwoliły im w pełni zabezpieczyć wzgórze, z którego Ukraińcy mogli rozpocząć szturm na rosyjskie pozycje w linii drzew.

Dziś wiele rosyjskich mediów podało, że Ukraińcy ustanowili kontrolę ogniową nad drogą łączącą Żerebianki z Luchowem, co oznacza, że Ukraińcy prawdopodobnie osiągnęli znaczący sukces i zbliżyli się do Żerebianek od północy.
Jak można było zauważyć, Ukraińcy stosują tutaj zasadniczo takie samo podejście, jak w przypadku Piatychatek, ponieważ ponownie kładą większy nacisk na odcięcie zaopatrzenia i wsparcia rosyjskiego zgrupowania, izolowanie poszczególnych rosyjskich pozycji i
stworzenie warunków do okrążenia
Chociaż trudno jest fizycznie okrążyć siły rosyjskie to te nie mają drogi ucieczki: droga na zachód jest pod całkowitą kontrolą ognia, pola na południu są zaminowane, a Ukraińcy nacierają z północy i wschodu.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content