10.6 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 18:48
MigranciwPolsce.pl
25 LUT: STREFA ZAGŁADY. Ukraińcy WYKRYLI I ZNISZCZYLI DUŻĄ JEDNOSTKĘ SZTURMOWĄ | Wojna w Ukrainie

25 LUT: STREFA ZAGŁADY. Ukraińcy WYKRYLI I ZNISZCZYLI DUŻĄ JEDNOSTKĘ SZTURMOWĄ | Wojna w UkrainieWspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 731.

Dzisiaj pojawiło się wiele wiadomości z kierunku Bachmut

Najciekawsze wiadomości pochodzą z południowej flanki

Tutaj Ukraińcy odparli kilka rosyjskich ataków i uniemożliwili im zdobycie jakichkolwiek terenów.
Pojawiło się wiele filmów przedstawiających rosyjski sprzęt pancerny, pojazdy zaopatrzeniowe i oddziały naziemne atakowane przez operatorów dronów FPV, przeciwpancerne pociski kierowane, a nawet snajperów.
Najbardziej wyróżnili się ukraińscy operatorzy dronów z 93 Brygady Zmechanizowanej.
Jeden z filmów nagranych w pobliżu Kurdiumiwki i Andrijiwki pokazuje wykrycie dwóch rosyjskich bojowych wozów piechoty BMP-2, jednegp transportera opancerzonego BTR-82, a następnie zniszczenie ich przez drona FPV, oraz czołg T-90, który został wykryty i trafiony
przez ukraińskich operatorów przeciwpancernych z 3 Oddziału Straży Granicznej.
Kilka pojazdów przewożących amunicję i personel zostało również zniszczonych podczas przejazdu do Kurdiumiwki, prawdopodobnie w drodze do Bachmutu.
Wyraźnie pokazuje to, że Ukraińcy ustanowili silną kontrolę ogniową nad drogą zaopatrzeniową, co sugeruje, że rosyjskie możliwości logistyczne są tutaj ograniczone.
Ukraińscy operatorzy dronów latają aż do samego Bachmutu: jedno z nagrań pokazuje pojazd zaopatrzeniowy z amunicją zniszczony w eksplozji spowodowanej przez drona.
Stos min z różną amunicją został również wykryty i zniszczony przez operatorów dronów w pobliżu Kurdiumiwki.

Opublikowano również rzadko publikowane nagranie pracy ukraińskiego snajpera, pokazujące śmierć dwóch rosyjskich żołnierzy
Ogólnie rzecz biorąc, Ukraińcy trzymają się Kliszcziwki i nic nie wskazuje na to, by Rosjanie mieli ją przejąć w najbliższym czasie
Bazując na obszernych materiałach filmowych, wygląda na to, że Ukraińcy próbują osłabić rosyjską ofensywę na Iwaniwskie, zwiększając intensywność ataków na rosyjski sprzęt poruszający się wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych.

Niemniej jednak siły rosyjskie utrzymują tempo swoich działań ofensywnych, niezależnie od liczby ofiar i strat w sprzęcie.
Ostatnim razem, gdy rozmawialiśmy o tym obszarze, Rosjanom udało się zdobyć teren na wschód od Iwaniwskie i twierdzili, że rozpoczną ataki na północ od Iwaniwskie.
Po intensywnych szturmach, które obejmowały szturm na dobrze ufortyfikowane pozycje ukraińskie, Rosjanom udało się wygenerować niewielkie zyski na południe od lasu i zbliżyć się do Iwaniwskie od północy.
Jednak Ukraińcy nadal mocno trzymają większość wzniesień taktycznych w okolicy, co nie pozostawia Rosjanom szansy na przebicie się, aby ostatecznie rozpocząć atak od północy.
W przeciwnym razie Ukraińcy rozpoczęliby kontrataki na odsłoniętych flankach.
Rosjanie to rozumieją i próbując powstrzymać ukraińskie oddziały, ostrzeliwując ukraińskie pozycje na wzniesieniu na północny zachód od Iwaniwskie.

Rosyjskie źródła wojskowe informowały wcześniej, że siłom rosyjskim udało się przełamać ukraińską obronę na wschód od wioski i wejść do niej
Zostało to później potwierdzone przez ukraińskie źródła i żołnierzy w okolicy.
Rosjanie rozpoczęli intensywne przygotowania artyleryjskie, w tym artylerię termobaryczną TOS-1, aby uderzyć w ukraińskie pozycje w celu ułatwienia ataku.
TOS-1 to niszczycielski system, którego zdolności termobaryczne wysysają powietrze w okolicy uderzenia, czyniąc je znacznie bardziej śmiercionośnymi niż zwykłe systemy artyleryjskie.

Po przygotowaniach artyleryjskich Rosjanie rozpoczęli duże pancerne ataki w kierunku Iwaniwskie, którym udało się wejść do wioski od wschodu i południa
Odbyło się to jednak dużym kosztem – dziesiątki pojazdów opancerzonych zostało zniszczonych na podejściach do wioski przez operatorów dronów FPV z oddziału dronów SIGNUM.
Wśród zniszczonych pojazdów opancerzonych były co najmniej trzy BMP-3, jeden BMP-1, jeden BTR-82 i wiele, wiele innych nierozpoznawalnych wraków zniszczonych kolumn.
Siły rosyjskie były tak liczne, że Ukraińcy musieli rozmieścić kilka dronów jednocześnie, aby zniszczyć pojazdy we wschodniej części wioski.
Według doniesień ukraińscy żołnierze w Iwaniwskie zaatakowali i zniszczyli grupę sił rosyjskich, które weszły do centrum wioski i ograniczyły je do jej wschodnich krańców.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej