2.2 C
Warszawa
18 kwietnia, 2024, 03:44
MigranciwPolsce.pl
25 MAR: WOJNA NA WYCZERPANIE. ROSJANIE PRZEJMUJĄ INICJATYWĘ W POWIETRZU | Wojna w Ukrainie Wyjaśnio

25 MAR: WOJNA NA WYCZERPANIE. ROSJANIE PRZEJMUJĄ INICJATYWĘ W POWIETRZU | Wojna w Ukrainie WyjaśnioWspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 759

Dziś pojawiło się wiele ważnych wiadomości

Po przeprowadzeniu pierwszego niezwykle udanego masowego ataku dronów na rosyjskie rafinerie ropy naftowej tydzień temu, Ukraińcy odkryli, że rosyjska obrona przeciwlotnicza działała dość słabo i kontynuowali wykorzystywanie dziur na niebie, uderzając w jeszcze więcej rafinerii.
Sukces ataków został zauważony nawet przez rosyjskie media, które zaczęły szacować procentowy spadek poziomu produkcji na dwucyfrowy
Niektóre zachodnie źródła twierdziły nawet, że Stany Zjednoczone poprosiły Ukrainę, aby nie kontynuowała ataków w obawie przed wzrostem światowych cen ropy.
Ataki te, w połączeniu z utrzymującymi się wtargnięciami w regiony Kurska i Biełgorodu, zwłaszcza podczas wyborów, wywołały reakcję sił rosyjskich.
Dlatego też siły rosyjskie rozpoczęły największą serię ataków dronów i rakiet wymierzonych w ukraińską infrastrukturę energetyczną od początku inwazji na pełną skalę.

Należy jednak zauważyć, że rzeczywisty cel tego uderzenia jest odwrotny do tego, co się wydaje i grozi załamaniem całej wschodniej linii frontu.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Rosjanie starają się osiągnąć cel polityczny, jakim jest pokazanie rosyjskiej opinii publicznej z jaką siłą rosjanie odpowiedzieli na tak zwaną ukraińską zuchwałość.
Powierzchowna analiza może wskazywać, że innym, ważniejszym celem sił rosyjskich jest załamanie ukraińskiej sieci energetycznej i stworzenie znaczących problemów logistycznych oraz niezadowolenia społecznego.
Jednak po pierwsze, siły ukraińskie przystosowały się do ciągłych wyłączeń prąduu, używali lokomotyw spalinowych i przenieśli swoją zależność na generatory i Starlinki podczas poprzedniej rosyjskiej kampanii przeciwko infrastrukturze energetycznej.
Po drugie, okazało się, że ukraińskie społeczeństwo jest skłonne obwiniać Rosjan za wyłączenia prądu zamiast ukraińskiego wojska lub rządu za niezdolność do zapewnienia pełnej ochrony, ponieważ wszyscy są świadomi niedoborów obrony powietrznej.
Prawdziwym celem sił rosyjskich jest zmuszenie Ukraińców do przeniesienia obrony przeciwlotniczej z dala od linii kontaktu.

Jak wiadomo, jednym z najbardziej decydujących czynników w bitwie o Awdijiwkę było szerokie wykorzystanie bomb szybujących.
Czasami Rosjanie zrzucali do stu bomb dziennie, całkowicie niszcząc całe dzielnice Awdijiwki.
Ukraińcy po prostu nie mieli wystarczającej liczby systemów obrony przeciwlotniczej, aby jednocześnie chronić wszystkie obszary linii frontu i głębokie tyły, dlatego stworzyli mobilne jednostki obrony przeciwlotniczej, które mogły nagle pojawić się w dowolnym regionie i przechwycić od trzech do pięciu samolotów jednocześnie
Podejście to sprawdziło się, a Rosjanie zaczęli ponosić ogromne straty w lotnictwie – kilkanaście w ciągu dziesięciu dni
Niestety, było już za późno, by uratować Awdijiwkę i Ukraińcy musieli się wycofać.
Z drugiej strony, było to wystarczająco wcześnie, aby zapobiec załamaniu się linii frontu
Mimo że siły rosyjskie nadal zrzucają bomby szybujące FAB 500 każdego dnia, tempo, w jakim bombardują region, nie jest wystarczające, aby osłabić ukraińską obronę i przytłoczyć Ukraińców w określonym sektorze.
Rosyjscy dowódcy rozumieją, że bez ustanowienia przewagi powietrznej siły rosyjskie są skazane na spędzenie miesięcy na małych, stopniowych taktycznych postępach.
Biorąc pod uwagę, że Ukraińcy w końcu rozpoczęli zakrojoną na szeroką skalę inicjatywę budowy tysięcy kilometrów nowych linii obronnych wzdłuż całej granicy i linii frontu, wydaje się, że Ukraińcy budują obronę szybciej niż Rosjanie ją łamią.
Rosyjscy dowódcy obawiają się, że taka sytuacja doprowadzi do wojny trwającej dziesięciolecia, wyczerpując rosyjskie zasobówy ludzkie i sprzętowye.
Dlatego też rosyjscy dowódcy próbują wdrożyć radziecką teorię głębokiej bitwy, którą szczegółowo opisałem w ekskluzywnej aktualizacji strategicznej.
Krótko mówiąc, Rosjanie starają się przełamać obronę szybciej, niż budują ją Ukraińcy, zaś w obecnych realiach jest to niemożliwe bez ustanowienia przynajmniej lokalnej przewagi powietrznej.

Żeby osiągnąć przewagę powietrzną, przynajmniej w pobliżu linii kontaktu, Rosjanie muszą zmusić Ukraińców do przeniesienia obrony powietrznej z dala od linii frontu
Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest prowadzenie ciągłych ataków rakietowych i dronów na ukraińską krytyczną infrastrukturę energetyczną.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej