2.2 C
Warszawa
18 kwietnia, 2024, 03:26
MigranciwPolsce.pl
26 MAR: NATYCHMIASTOWE ZAGROŻENIE. Rosjanie OKRĄŻAJĄ UKRAIŃCÓW W IWANIWSKIE | Wojna w Ukrainie

26 MAR: NATYCHMIASTOWE ZAGROŻENIE. Rosjanie OKRĄŻAJĄ UKRAIŃCÓW W IWANIWSKIE | Wojna w UkrainieWspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 760.

Dziś pojawiło się wiele aktualizacji z kierunku Bachmut.

Najciekawsze wiadomości pochodzą z południowej flanki

Sytuacja w tym miejscu jest bardzo złożona i dynamiczna
Po nieudanej próbie odcięcia Ukraińców od południowej części Iwaniskie, Rosjanie postanowili skierować swoją uwagę na północ od tej miejscowości
Rosjanie osiągnęli tu stopniowe zyski, które pozwoliły im przełamać impas i utrzymać impet w wiosce i wokół niej.

W poprzednich raportach informowałem, że wzgórze na północny zachód od Iwaniskie daje Ukraińcom przewagę taktyczną, umożliwiając im atakowanie Rosjan, którzy próbują nacierać na nizinach przez wioskę.
Z tego powodu Rosjanie nieustannie ostrzeliwali wzgórze artylerią i bombardowali je lotnictwem.
Rosjanie próbowali już posunąć się naprzód i zająć wzgórza taktyczne, wykonując ruch z południa, aby zająć Iwaniwskie, ale nie udało im się.
Dlatego postanowili zrobić to samo, ale od północy wioski.
Ich celem jest ustanowienie przyczółka na wzgórzach, a następnie okopanie się i rozszerzenie kontroli nad wzgórzem.
Następnie Rosjanie nieuchronnie spróbują ustanowić kontrolę ogniową nad drogą do wioski, wyprzeć Ukraińców i odciąć główne linie zaopatrzenia.
Gdy ukraińska obrona na południe od wioski zostanie osłabiona, rosyjski plan zakłada zakończenie operacji poprzez natarcie ze wzgórz, aby spróbować zająć Kliszczijiwkę w okrążenie.

Tak więc, po tym jak Rosjanie zakończyli przygotowania artyleryjskie i stłumili ukraiński ogień, rozpoczęli potężny atak piechoty i pojazdów opancerzonych.
Geolokalizowany materiał filmowy pokazuje, że po ciężkich starciach Rosjanie przejęli kontrolę nad częścią wzgórza, które znajduje się naprzeciwko wioski.
Tymczasem Ukraińcy utrzymują niektóre pozycje na zachód od wzgórza w nadziei na przeprowadzenie kontrataków i odzyskanie utraconych pozycji.

Po zdobyciu taktycznie ważnego wzgórza Rosjanie byli w stanie posuwać się naprzód, napotykając znacznie łagodniejszy opór ukraiński w samej wiosce.
Z tego powodu Rosjanie rozpoczęli szeroko zakrojone przygotowania z bardzo niszczycielskimi systemami artylerii termobarycznej TOS, aby zniszczyć ukraińskie pozycje i spotęgować zniszczenia atakami dronów.
Następnie Rosjanie rozpoczęli jedną falę ataków na wioskę po drugiej.
Ukraińscy żołnierze donoszą, że sytuacja jest trudna, ale trzymają się i wybijają rosyjskie pojazdy opancerzone.
Na podstawie nagrań z wioski widać, że jest ona w większości zniszczona w wyniku ciężkich bombardowań w ciągu ostatnich miesięcy.
Ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury dla pozycji strzeleckich i miejsc do spania, ani Rosjanie, ani Ukraińcy nie mogą sprawować właściwej kontroli nad tymi ruinami za pomocą wojsk lądowych.
Przez to każdy rosyjski atak na wioskę składa się głównie z pojazdów opancerzonych, w nadziei na przytłoczenie Ukraińców samą siłą ognia i liczebnością, co prowadzi do ciężkich strat Rosjan z powodu braku wsparcia piechoty.

Ukraińscy żołnierze donoszą jednak, że linie zaopatrzeniowe do wioski są teraz również zagrożone z powodu rosyjskiej kontroli nad wzniesieniem taktycznym, z którego używają przeciwpancernych pocisków kierowanych do atakowania ukraińskich pojazdów poruszających się wzdłuż drogi.
Aby temu przeciwdziałać, Ukraińcy rozpoczęli ataki dronów FPV na rosyjskie pozycje na wzgórzu
Ogólnie rzecz biorąc, drogi w tym kierunku są bardzo niebezpieczne nie tylko z powodu rosyjskiego ognia przeciwpancernego, ale także z powodu uszkodzenia innych ważnych dróg, takich jak ta do Chasiw Jar, a tutaj sytuacja jest bardzo intensywna, ale znacznie mniej trudna.

Rosjanie, jak widzieliśmy wcześniej, uciekają się do taktyki spalonej ziemi, aby zniszczyć wszelką infrastrukturę, która może być wykorzystywana przez Ukraińców jako fortyfikacje, pozycje strzeleckie, schrony lub miejsca do spania.
W Chasiw Jarze codzienne bombardowania bombami szybującymi, które przenoszą setki kilogramów materiałów wybuchowych, zmusiły Ukraińców do zaprzestania używania miasta jako punktu rotacji wojsk i leczenia rannych, a zamiast tego muszą korzystać z pobliskich miast.
Ukraińscy żołnierze donoszą, że drogi do samego miasta są tak zniszczone przez bombardowania, że nie nadają się już do użytku.
Dla Rosjan jest to jednak miecz obosieczny
Chociaż zadają oni ciężkie ciosy ukraińskiej logistyce, to z góry stwarzają sobie problemy, ponieważ nie będą mieli gdzie zająć pozycji, jeżeli Ukraińcy się wycofają.
Z tego powodu rosyjskie bombardowania tylko zwiększają szarą strefę między obiema stronami.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej