10.6 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 19:25
MigranciwPolsce.pl
27 LUT: NIESAMOWITE! Rosjanie ZAMINOWALI SIĘ NA POLACH I STRACILI DZIESIĄTKI CZOŁGÓW, BWP I PIECHOTY

27 LUT: NIESAMOWITE! Rosjanie ZAMINOWALI SIĘ NA POLACH I STRACILI DZIESIĄTKI CZOŁGÓW, BWP I PIECHOTYWspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dziś pojawiło się wiele informacji z kierunku Awdijiwki

Tutaj najbardziej intensywne starcia mają miejsce w centralnej części regionu
Głównym celem sił ukraińskich jest przeprowadzenie stopniowego, kontrolowanego wycofania do następnej linii obrony w regionie, która znajduje się wzdłuż rzeki.
Wycofanie musi być stopniowe, aby uniemożliwić siłom rosyjskim nabranie niebezpiecznego rozpędu i zapewnić stabilność linii frontu.
Z kolei głównym celem sił rosyjskich jest wykorzystanie ukraińskiego wycofania poprzez nabranie rozpędu i wykorzystanie go do przełamania kolejnej obrony i załamania linii frontu, zanim Ukraińcy w pełni się okopią.

Ukraińskie dowództwo rozumie to, dlatego ukraińscy żołnierze nadal utrzymywali kilka osad na południe od rzeki.
Oprócz zatrzymania impetu rosyjskiego natarcia, odpieranie rosyjskich ataków na te osady było niezbędne, aby zapewnić, że każdy żołnierz, który utrzymywał umocnienia na polach, bezpiecznie się wycofał.
Najpoważniejszą trudnością dla ukraińskich żołnierzy w tych wioskach były rosyjskie bombardowania, ponieważ fortyfikacje zostały zbudowane na północ od rzeki, a nie na południe od niej.
Ukraińskie raporty wskazywały jednak, że zniszczenie samolotu radarowego A-50 tymczasowo wstrzymało rosyjskie operacje lotnicze.
Ukraiński Główny Zarząd Wywiadu Wojskowego poinformował, że siły rosyjskie natychmiast nakazały pięciu samolotom Su 35 przerwanie trwających misji bojowych, z których niektóre obejmowały prowadzenie nalotów przed Awdijiwką.
Taki rozwój wydarzeń zmusił Rosjan do polegania wyłącznie na atakach naziemnych.

Na podstawie materiałów z walk w regionie można stwierdzić, że regularne ataki piechoty w małych oddziałach liczących do dziesięciu osób nie wyszły zbyt dobrze, ponieważ Ukraińcy rozmieścili snajperów w celu kontrolowania pól
Ukraińscy snajperzy opublikowali wiele nagrań pokazujących, jak polują na rosyjską piechotę w liniach drzew, która próbowała przeprowadzić nocne ataki.
Po kilku dniach siły rosyjskie zdecydowały się wprowadzić pewne poprawki i zaczęły wspierać piechotę czołgami i opancerzonymi wozami bojowymi.
Głównym celem było szybkie skrócenie dystansu i rozmieszczenie piechoty tuż za progiem wioski.
Największym problemem rosyjskich zmechanizowanych jednostek szturmowych były miny.
Co ciekawe, siły rosyjskie same zaostrzyły ten problem, gdy zaczęły rozmieszczać miny na odległość, aby skomplikować wycofywanie się Ukraińców w ostatnich dniach bitwy o Awdijiwkę.
Zdalne rozmieszczenie min nastąpiło o wiele za późno, ponieważ Rosjanie nie spodziewali się, że Ukraińcy zdecydują wycofać się w odpowiednim czasie, więc ostatecznie wyrządziło to więcej szkód Rosjanom.
Geolokalizowane nagrania bojowe pokazują, jak wiele rosyjskich opancerzonych wozów bojowych eksploduje na minie przed Lastoczkine, zwiększając oszałamiające straty poniesione w Awdijiwce.

Co ciekawe, podczas niedawnej rozmowy, rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział Putinowi, że Awdijiwka została zajęta przy minimalnych stratach
Oświadczenie to nie zostało dobrze przyjęte nawet w rosyjskich mediach.
Wybitny rosyjski ochotnik wojskowy Andriej Morozow opublikował długie przemówienie, w którym oskarżył rosyjskich generałów o daremne poświęcanie tysięcy żołnierzy w celu rozwoju ich kariery wojskowej i twierdził, że szesnaście tysięcy rosyjskiego personelu zginęło w walce podczas rosyjskich operacji ofensywnych w Awdijiwce.
Morozow szybko usunął post, ponieważ podobno zwrócił się do niego pułkownik, który zagroził odcięciem dostaw amunicji do jego jednostki
Następnego dnia po usunięciu postu, podobno popełnił samobójstwo.

Pomimo poniesienia ogromnych strat, ataki były kontynuowane, a po przeprowadzeniu dziesiątek zmechanizowanych ataków, droga do Lastoczkine została w zasadzie rozminowana, a wewnątrz wioski wybuchły intensywne walki.
Gdy Ukraińcy zakończyli wycofywanie się z umocnień na polach, ukraińscy żołnierze opuścili Lastoczkine, a walki przeniosły się do następnej wioski na linii – Tonenke.

Aby osłabić rosyjskie zdolności ofensywne i zmniejszyć intensywność ataków, siły ukraińskie przeprowadziły uderzenie HIMARS na rosyjskie bazy w rejonie Doniecka
Prawdopodobnie słyszeliście już o uderzeniu na rosyjską bazę w pobliżu Wołnowachy, gdzie stacjonowały co najmniej trzy kompanie wojska
Jednak to, czego prawdopodobnie nie słyszeliście, to fakt, że Ukraińcy zastosowali nową taktykę, aby zmaksymalizować zadane straty
Ukraińskie załogi HIMARS podobno wystrzeliły pierwszy pocisk z głowicą odłamkowo burzącą, a po piętnastu sekundach wystrzeliły wiele pocisków z głowicami kasetowymi.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej