2.2 C
Warszawa
18 kwietnia, 2024, 03:05
MigranciwPolsce.pl
28 MAR: Doskonała Robota! Ukraińcy SPOPIELILI POSIŁKI ROSJAN | Wojna w Ukrainie Wyjasniona

28 MAR: Doskonała Robota! Ukraińcy SPOPIELILI POSIŁKI ROSJAN | Wojna w Ukrainie WyjasnionaWspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 763.

Dziś pojawiło się wiele aktualizacji z kierunku Liman.

Tutaj Rosjanie nieustannie atakują ukraińskie pozycje, próbując dotrzeć do ukraińskich osad wzdłuż rzeki Żerebiec

Głównym celem Rosjan jest przejęcie kontroli nad ukraińskim miastem i węzłem logistycznym Liman.
Jednak Rosjanie zdali sobie sprawę, że będzie to znacznie trudniejsze niż oczekiwano, ponieważ najpierw muszą przekroczyć silnie bronioną rzekę Zherebets, nad którą Ukraińcy stworzyli silną sieć logistyczną, która pozwala im odeprzeć większość rosyjskich ataków.
Co więcej, wszelkie rosyjskie ataki, które grożą przytłoczeniem ukraińskich obrońców, są następnie szybko kontratakowane przez siły szybkiego reagowania lub ukraińskich żołnierzy z lasu, co sprawia, że jest to intensywna, ale wyrównana bitwa.

Jak być może pamiętacie, ostatnie rosyjskie zmechanizowane fale szturmowe zakończyły się dla Rosjan całkowitą klęską
Nie zdołały nawet zbliżyć się do osad i zostały całkowicie zniszczone już na podejściu.

Próbując dostosować swoją strategię do obecnej sytuacji, siły rosyjskie używają teraz swoich pancerzy do transportu piechoty jak najbliżej lasu i zrzucają piechotę, która następnie sama przeprowadza atak, podczas gdy pojazd opancerzony szybko się wycofuje.
Te grupy piechoty następnie przemieszczają się przez linie drzew i zajmują ukryte pozycje w lesie, próbując zgromadzić siły do przeprowadzenia ataków piechoty na dużą skalę.
Aby jednak takie ataki miały jakąkolwiek szansę powodzenia bez wsparcia pancernego, Rosjanie muszą polegać na intensywnych bombardowaniach artyleryjskich, aby osłabić ukraińskie pozycje i przygotować się do ataków.

Niestety dla Rosjan, Ukraińcy zrozumieli rosyjską sytuację i postanowili podjąć natychmiastowe działania wyprzedzające
Wykorzystali drony FPV i artylerię precyzyjną do prowadzenia kontr-bateryjnego ostrzału Rosjan, gdy ci otworzyli ogień do ukraińskich pozycji.

Geolokalizowany materiał filmowy pokazuje również, że ukraińska 45 Brygada Artylerii z powodzeniem zniszczyła rosyjski ciężki moździerz Tulipan, dwie haubice D-20 i dwie haubice D-30, wszystko w jednej operacji.
Ukraińska 45 Brygada Artylerii współpracowała również z operatorami dronów z 63 Brygady Zmechanizowanej, aby zniszczyć kolejny rosyjski ciężki moździerz Tulipan, skład amunicji artyleryjskiej, haubicę D-20 i trzy kolejne haubice D-20 dzień wcześniej.
Ukraińska 63. brygada również samodzielnie zniszczyła ciężki moździerz Tulipan za pomocą drona kamikadze FPV.
Ukraiński oddział dronów Predator z policji granicznej również wykonał dwa udane trafienia w rosyjską artylerię, niszcząc jeden ciężki moździerz Tulipan i jeden wieloprowadnicowy system rakietowy Grad za pomocą dronów kamikadze FPV.

Duża liczba rosyjskich ciężkich moździerzy Tulipan, które używają ciężkich pocisków do podważania pozycji obronnych, pokazuje, że Rosjanie koncentrują się przede wszystkim na niszczeniu ukraińskich fortyfikacji przed wkroczeniem piechoty.

Siły ukraińskie nie poprzestały na tym
Podczas gdy ich załogi artyleryjskie były zajęte niszczeniem każdej rosyjskiej artylerii w regionie, która odważyła się otworzyć ogień,
ukraińscy operatorzy dronów mieli na celu zniszczenie każdego rosyjskiego pojazdu próbującego przejechać przez pola między Kreminną a osadami wzdłuż rzeki.

Geolokalizowany materiał filmowy pokazuje ukraińskich operatorów dronów z 23 Batalionu Strzelców niszczących grupę szturmową składającą się z 2 czołgów i 2 bojowych wozów piechoty za pomocą dronów kamikadze FPV.
Ukraińska 60. brygada zmechanizowana zniszczyła również dwa rosyjskie transportery opancerzone za pomocą min, trzy kolejne za pomocą dronów FPV oraz czołg T-72 za pomocą drona kamikadze FPV.
Operatorzy dronów z 63. brygady zmechanizowanej również byli bardzo aktywni na tym obszarze, niszcząc dwa transportery opancerzone i jeden bojowy wóz piechoty za pomocą dronów kamikadze.
Ukraińscy operatorzy dronów ze 100 Brygady Obrony Terytorialnej i 12 Brygady Specjalnego Przeznaczenia również działali z lasu i zniszczyli dwie rosyjskie ciężarówki transportowe, samochód opancerzony Tiger, który jest rosyjską wersją Humvee, oraz bojowy wóz piechoty wzdłuż drogi do Torske za pomocą dronów FPV.

Pomimo intensywności operacji dronów, Rosjanom wciąż udawało się gromadzić w lasach

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej