17.9 C
Warszawa
18 lipca, 2024, 05:15
MigranciwPolsce.pl
29 CZE: Nieźle. Ukraińcy WZIĘLI DUŻO JEŃCÓW W LESIE | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

29 CZE: Nieźle. Ukraińcy WZIĘLI DUŻO JEŃCÓW W LESIE |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 490

Dziś pojawiło się wiele aktualizacji ze wschodu

Przede wszystkim pojawiło się więcej informacji na temat niezwykle udanej ukraińskiej operacji wzdłuż kanału
Ponieważ Rosjanie zrozumieli, że to tylko kwestia czasu, zanim Ukraińcy dokończą to, co zaczęli na zachód od kanału, Rosjanie zaminowali podejścia do swoich pozycji
Każda linia drzew stała się zatem potężnym umocnieniem, której pokonanie wymagało wielu przygotowań oraz doskonałości technicznej.

Pierwszą rzeczą, jaką zrobili Ukraińcy, było oczyszczenie kilku ścieżek przez pole poprzez wysadzenie min za pomocą specjalnego ładunku liniowego.
Następnie Ukraińcy użyli 3 opancerzonych wozów bojowych, aby skrócić dystans i jednocześnie stłumić ogień wroga.
Jak widać, Ukraińcy wykorzystali tylko jedną ze ścieżek utworzonych poprzez ładunki liniowe.
Tworzenie wielu linii jest konieczne z kilku powodów, z których jednym jest zmylenie wroga i zmuszenie go do podjęcia nerwowej decyzji określenia, w którą stronę skręcą jednostki szturmowe, ale co ważniejsze, rozproszenie ognia artyleryjskiego i moździerzowego.
Sam atak był dość krótki, a pierwsza linia obrony została przełamana bez przeszkód, dlatego Ukraińcy natychmiast zaczęli nacierać dalej

Kolejnym ukraińskim celem stała się rozległa sieć okopów, oddalona zaledwie o kilkaset metrów od nowo zdobytych pozycji.
Po skróceniu dystansu i wejściu do pierwszych okopów, Ukraińcy rozpoczęli walkę na krótki dystans.
Sądząc po materiale filmowym, Ukraińcy mieli absolutną przewagę taktyczną tylko dlatego, że posiadali drony.
Jak można się spodziewać, poruszanie się wewnątrz sieci okopów jest niezwykle trudne, ponieważ jest de-facto to labirynt.
Jednak widok z góry zmniejsza złożoność praktycznie do zera.
Ukraińscy operatorzy dronów nieustannie inforowali żołnierzy na ziemi o liczbie rosyjskich żołnierzy przed nimi, ruchu tych żołnierzy, ile zakrętów dzieli ich od Rosjan, a zwłaszcza o tym, kiedy Rosjanie przeładowują.
Grupa Rosjan zaczęła przeładowywać jednocześnie, przez co została natychmiast zaatakowana i zabita.
Wkrótce rosyjscy żołnierze, którzy zostali odcięci od reszty, zaczęli się poddawać, podczas gdy inni żołnierze próbowali uciec, przekraczając kanał i docierając do innych rosyjskich pozycji oddzielonych wodą.

Jednak najważniejszą wiadomością dzisiejszego dnia jest to, że Ukraińcy wzięli dużą liczbę rosyjskich żołnierzy w okrążenie w pobliżu Kliszcziwki
Tutaj głównym celem Ukraińców jest przełamanie rosyjskiej obrony w Kliszcziwce i rozpoczęcie okrążania Bachmutu od południa
Ostatnim razem mówiłem, że Ukraińcy oczyścili ostatnią linię drzew przed głównymi rosyjskimi fortyfikacjami, co również otworzyło dostęp do lasu.
Ponieważ nie ma sensu od razu rzucać się na najsilniejszą rosyjską pozycję, Ukraińcy postanowili dalej rozwijać swój sukces w lesie i udało im się dotrzeć do jego głównej części.

Dziś ukraiński żołnierz z 24. brygady szturmowej poinformował, że zauważył, iż rosyjska kompania powietrznodesantowa straciła łączność z innymi jednostkami.
Ukraińcy wykonali ruch okrężający, nacierając od strony ogrodów Bachmutu i nowo zdobytej linii drzew.
Rosyjscy żołnierze zostali wzięci w okrążenie, zanim zdążyli się zorientować.
Wkrótce ukraińscy żołnierze zaproponowali im poddanie się, a niektórzy żołnierze nawet opublikowali to w mediach społecznościowych.
4 minuty później inny ukraiński żołnierz poinformował, że rosyjska kompania powietrznodesantowa poddała się.

Ogólnie rzecz biorąc, Ukraińcy nadal są bardzo elastyczni w swoich planach i starają się wykorzystać wszelkie możliwości, które dostrzegają na polu bitwy.
Tak szybka reakcja na wiadomość o braku połączenia radiowego z rosyjską pozycją na przedpolu pozwoliła Ukraińcom uratować wiele istnień ludzkich, które w przeciwnym razie zostałyby utracone w bezpośrednich atakach na te same pozycje, gdyby Rosjanie rozwiązali ten
problem.
Niestety dla Rosjan, pozycja ta została dziś szybko utracona, a rosyjska kontrola nad lasem jeszcze bardziej się zachwiała
Jeżeli obecny trend się utrzyma i Ukraińcy całkowicie oczyszczą las, główna rosyjska fortyfikacja na wzgórzu nie będzie już tak groźna z powodu braku zaopatrzenia.
Wygląda na to, że Ukraińcy podkopują tę sieć okopów tak bardzo jak to możliwe przed główną konfrontacją.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content