10.6 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 20:01
MigranciwPolsce.pl
29 LUT: Ukraińcy ZAPOBIEGLI ZAŁAMANIU PÓŁNOCNEJ FLANKI Przez Rosjan | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

29 LUT: Ukraińcy ZAPOBIEGLI ZAŁAMANIU PÓŁNOCNEJ FLANKI Przez Rosjan |Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 735.

Dziś pojawiło się wiele aktualizacji z kierunku Kurachowe

Tutaj, w celu dotarcia do Kurachowe, które jest główną twierdzą i centrum logistycznym w regionie, siły rosyjskie prowadzą operację ofensywną wzdłuż wschodniej części linii frontu
Powodem, dla którego siły rosyjskie przeniosły swoją aktywność z południowej linii w pobliżu Wuhledaru na wschodnią linię w pobliżu Nowomichailiwki, jest topografia regionu.
Zamiast próbować przełamać twierdzę Wuhledar położoną na wzgórzach, siły rosyjskie otworzyły osie ataku wzdłuż tych wzgórz, aby złagodzić niedogodności taktyczne i ominąć Wuhledar od północy.
Powinno to pozwolić na spójny, szybszy ruch przez pola w kierunku Kurachowe

Jednak siły rosyjskie szybko natknęły się na potężną przeszkodę terenową w postaci długiej linii osad, z wioską Nowomichailiwka jako pierwszą na ich drodze.
Frontalne ataki na osadę przyniosły ograniczone rezultaty, a rosyjskie postępy zostały szybko zatrzymane
Głównym powodem, dla którego siłom rosyjskim trudno było wyprzeć Ukraińców z wioski przy użyciu brutalnej siły, był fakt, że Ukraińcy mieli znacznie lepszą logistykę.
Pozwoliło to Ukraińcom na stosunkowo łatwe dostarczanie zapasów amunicji z pobliskich wiosek i przeprowadzanie kontrataków, gdy tylko siła rosyjskich jednostek szturmowych wystarczająco spadła w następstwie ciągłych operacji.
Rosyjscy dowódcy zostali zmuszeni do ponownej oceny sytuacji i znalezienia sposobu na osłabienie zdolności obronnych Ukrainy w tym regionie.
Aby to osiągnąć, siły rosyjskie postawiły sobie za cel odcięcie ukraińskich dostaw do wioski poprzez natarcie z flanki.

Najbardziej intensywne starcia miały miejsce na północnej flance.
Głównym celem sił rosyjskich w tym rejonie jest zdobycie wsi Pobieda i wykorzystanie jej do zwiększenia swoich możliwości logistycznych, aby przyspieszyć tempo natarcia na północnej flance, a następnie odciąć ukraińskie drogi zaopatrzenia na zachód od Nowomichailiwki.
Siły rosyjskie próbują zdobyć Pobiedę już od ponad dwóch lat
Głównym problemem, z jakim wcześniej borykały się siły rosyjskie, były ukraińskie kontrataki z Marinki
Jednak po tym, jak ostatnie ukraińskie oddziały wycofały się z Marinki ponad dwa miesiące temu, siły rosyjskie skutecznie zabezpieczyły swoje flanki i mogły rozpocząć atak na Pobiedę ze znacznie korzystniejszej taktycznie pozycji.
Podczas gdy wcześniej Rosjanie musieli atakować ją z pól, narażając się na miny i krzyżowy ogień, teraz Rosjanie mogą wykorzystać drogę do szybkich zmechanizowanych ataków bezpośrednio z Marinki.

Rosyjskie źródła podały, że w celu osłabienia ukraińskiej obrony wewnątrz wioski, oprócz zwykłej artylerii, siły rosyjskie zaangażowały również ciężkie systemy artylerii termobarycznej
Po zakończeniu przygotowań artyleryjskich Rosjanie rozpoczęli zmechanizowane ataki.
Geolokalizowane nagrania bojowe opublikowane przez rosyjskie źródła pokazują, jak rosyjskie opancerzone wozy bojowe używają karabinów maszynowych do tłumienia ukraińskiego ognia podczas desanyu rosyjskiej piechoty.
Gdy piechota wylądowała, opancerzony wóz bojowy opuścił miejsce zdarzenia, aby uniknąć ukraińskiego ostrzału PPK i dronów.

Nie był to pierwszy rosyjski atak, ale też nie ostatni.
Ukraińcy rozumieli znaczenie utrzymania tej pozycji i opierali się rosyjskim atakom tak bardzo, jak to możliwe.
Jednak po kilku dniach nieprzerwanych starć siłom rosyjskim udało się ustanowić ograniczoną obecność na wschodnich obrzeżach wioski
Według rosyjskich źródeł, siłom rosyjskim udało się zająć gospodarstwa znajdujące się po wschodniej stronie drogi.
Okopanie się na obrzeżach uprościło dalsze działania ofensywne, ponieważ mogły one (okopy) zapewnić wsparcie ogniowe i wzmocnić ataki zmechanizowane z północy.
W rezultacie jednej z rosyjskich grup uderzeniowych udało się skutecznie wykorzystać to dodatkowe wsparcie ogniowe i dotrzeć do północnej części wioski, a później także do południowej, gdzie umieścili czerwoną flagę.

Ukraińskie źródła potwierdziły obecność Rosjan, ale zauważyły, że istnieje możliwość kontrataku
Rosyjscy analitycy doszli do tego samego wniosku i stwierdzili, że Ukraińcy z pewnością będą próbowali przywrócić kontrolę nad tą taktycznie ważną osadą w najbliższym czasie.
Powód, dla którego siły rosyjskie znalazły się w trudnej sytuacji, jest dwojaki

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej