19.3 C
Warszawa
12 czerwca, 2024, 18:05
MigranciwPolsce.pl
Redemptoris Missio

Pomoc humanitarna dla Ukrainy – Redemptoris Missio

Przed miesiącem z Poznania wyruszył transport pomocy humanitarnej dla Ukrainy. W ramach Akcji „Światełko dla Ukrainy” – zbieraliśmy świece, koce i śpiwory, zakupiliśmy też agregaty prądotwórcze. Transport szczęśliwie dotarł na miejsce do miasta Izium z okręgu charkowskiego. Każdego dnia docierają do nas stamtąd setki zdjęć i filmy, na których mieszkańcy dziękują za pomoc z Poznania.
Wojna w Ukrainie przynosi ludziom niekończące się cierpienie, sytuacja humanitarna w tym kraju nie ulega poprawie, wiele osób pozostaje bez prądu i ogrzewania a trwa zima.
Polacy bardzo hojnie odpowiedzieli na nasz apel. Zebraliśmy ponad 15 ton pomocy. Kiedy na zdjęciach rozpoznajemy spakowane przez nas dary, to dla nas bardzo wzruszające momenty. To je w naszej pracy lubimy najbardziej. Im większe okrucieństwo Rosjan, o jakim codziennie donoszą media, tym bardziej otwierają się serca naszych Darczyńców. Zbiórki organizowane były przez szkoły, parafie i grupy znajomych. Otrzymaliśmy również generatory prądu i latarki. Włóczkerski zrobiły na drutach setki czapek i rękawic.
Z całego serca dziękujemy za udział w akcji „Światełko dla Ukrainy” ❤🤝🕯🇺🇦

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

Nr rachunku: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Źródło: https://redemptorismissio.org/

Polecane wiadomości

Skip to content