11.8 C
Warszawa
13 czerwca, 2024, 07:03
MigranciwPolsce.pl

Od dziś na soboty jesteśmy dla Was na Slot Art Festiwal. Znajdziecie nas Slot NGO – Strefa Inicjatyw Społeczny…


Od dziś na soboty jesteśmy dla Was na Slot Art Festiwal. Znajdziecie nas Slot NGO – Strefa Inicjatyw Społecznych i Twórczych 🙌🏾.

Przygotowaliśmy dla Was kilka aktywności, które pozwolą lepiej poznać sytuację osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w Polsce.

Na naszym stoisku czekają na Was gry i quizy, dzięki którym wspólnie obalimy fake newsy, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, dowiemy się z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby zamknięte w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, jakie kraje przyjmują najwięcej uchodźców(-czyń) oraz ile wniosków uchodźczych jest rozpatrywanych w Polsce. Jesteśmy też my – gotowe na rozmowę o łamaniu praw osób uchodźczych na granicy polsko-białoruskiej czy sytuacji osób uciekających z Ukrainy.

W tym roku na Slocie znajdziecie też wiele innych ciekawych inicjatyw prouchodźczych. Tuż obok nas w strefie są dziewczyny z CHLEBEM I SOLĄ. Przez cały festiwal działa też wspaniały Dobry Lump, z którego cały dochód przeznaczany jest na stowarzyszanie Egala, działające na pograniczu polsko-białoruskim.

Dziś uczestnicy i uczestniczki festiwalu mogły wziąć udział w rozmowie z aktywistką stowarzyszenia Egala „Dlaczego ci ludzie nie mogą iść normalnie na przejście graniczne?” o sytuacji osób uwięzionych w lasach na pograniczu.

Z kolei w sobotę zapraszamy Was na rozmowę “Kwestie uchodźców – stereotypy i fakty, dlaczego jednym uchodźcom pomagamy, a innym nie?”, w której weźmie udział m.in. Magda Fuchs, prawniczka z naszego stowarzyszenia. Jeśli jesteście na Slocie – chodźcie podyskutować!

Każda okazja jest dobra, by wspólnie spojrzeć na świat z innej perspektywy 🌎.
Żródło materiału: Stowarzyszenie Interwencji Prawnej

Polecane wiadomości

Skip to content