-1 C
Warszawa
22 listopada, 2024, 08:33
MigranciwPolsce.pl

Czego najbardziej obawia się młode pokolenie Europejczyków? Czego oczekuje?…


Czego najbardziej obawia się młode pokolenie Europejczyków? Czego oczekuje? 🇪🇺

Na te pytania odpowiadają autorzy raportu #EuropeKidsWant powstałego na bazie badania przeprowadzonego wśród Europejczyków w wieku od 10 do 18 lat. W rezultacie sformułowane zostały główne obszary jakie ich zdaniem powinny zostać poprawione.

BEZPIECZEŃSTWO 🛡️
Większość przepytanych boi się przede wszystkim wojny i konfliktów zbrojnych, chociaż często pojawiały się także obawy o bezpieczeństwo w szkole, w sieci czy na ulicy.

ZDROWIE ⚕️
Drugim najczęściej wymienianym elementem, który niepokoi młodych obywateli Europy, jest zdrowie psychiczne. Dzieci mają świadomość tego, jak ważne jest dbanie o dobre samopoczucie i konieczność szukania wsparcia z zewnątrz w przypadku sytuacji kryzysowych.

EDUKACJA 🎓
Prawie wszystkie dzieci, niezależnie od kraju pochodzenia, wspominały o konieczności zmian w systemie nauczania. Młode pokolenie oczekuje większej swobody w doborze materiałów i rozszerzenia jego roli przy współtworzeniu społeczności szkolnej.

KLIMAT 🌍
Obecnie młodzież jest bardzo dobrze zorientowana w sprawie zmian klimatu i konsekwencji działalności człowieka na naszej planecie. Wszyscy oczekują decydowanych działań ekologicznych względem świata, który po nas odziedziczą.

ZAANGAŻOWANIE 📣
Nie chodzi tylko o współtworzenie systemu edukacji czy zmian w polityce klimatycznej – ankietowani uważają, że dzieci powinny mieć swoją reprezentację podczas dorosłych dyskusji na ważne tematy. Przekonanie, że „dzieci głosu nie mają” z pewnością przejdzie do historii.

Podobnych zagadnień w raporcie jest znacznie więcej, dlatego zachęcamy do zapoznania się z jego pełną wersją. Na końcu sformułowanych zostało 10 postulatów, które próbują podpowiedzieć osobom decyzyjnym konkretne rozwiązania dostrzeganych przez dzieci problemów.

LINK DO PEŁNEJ WERSJI RAPORTU: https://tinyurl.com/mv3ffamf

#młodzież #przyszłość #zagrożenia #uniaeuropejska








Żródło materiału: UNICEF Polska

Polecane wiadomości