-3.8 C
Warszawa
1 grudnia, 2023, 18:11
MigranciwPolsce.pl
UNN

Putin zezwolił Ministerstwu Obrony na przywrócenie kontroli nad wszystkimi siłami rosyjskimi na Ukrainie – ISW

KIJÓW. 27 lutego. UNN. Rosyjski dyktator Władimir Putin pozwolił rosyjskiemu Ministerstwu Obrony na odzyskanie kontroli nad wszystkimi siłami rosyjskimi na Ukrainie. Informują o tym analitycy Instytutu Studiów nad Wojną (ISW), informuje UNN .

Cytat

„Gdy tylko główna część z 300 000 zmobilizowanych rezerwistów przybyła z jednostkami na Ukrainę, Putin zaczął pozwalać rosyjskiemu Ministerstwu Obrony na przywrócenie przewagi nad wszystkimi siłami rosyjskimi” – czytamy w raporcie.

Detale

Należy zauważyć, że 11 stycznia Putin mianował Gierasimowa głównodowodzącym, podporządkowując mu Surowikina. MORF zaczął aktywnie integrować 1. i 2. korpus armii („DNR” i „LNR”) z regularnymi rosyjskimi siłami zbrojnymi i podobno strzela przez pełnomocników, wywołując reakcję w społeczności ultra-nacjonalistycznej.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony próbuje również zakazać Wagnerowi otrzymywania rządowej amunicji i wstrzymało rekrutację więźniów przez Wagnera na rzecz własnych wysiłków związanych z rekrutacją więźniów. Gierasimow usunął odpowiedzialność za Bachmuta z „Wagnera”, zaczął wprowadzać rosyjskie konwencjonalne posiłki wojskowe na ten obszar i nakazał oficjalnym rosyjskim kanałom używać eufemizmu dla sił „Wagnera” bez używania imienia „Wagner” – czytamy w raporcie.

Eksperci ISW donoszą, że Ministerstwo Obrony Rosji opracowuje pomysły na ograniczenie działalności blogerów z pierwszej linii i wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa i dyscypliny operacyjnej.

„Wszystkie te kontrowersyjne działania są częścią pospiesznych prób Ministerstwa Obrony Rosji osłabienia i uregulowania konsekwencji odmowy przez Putina wydania rozkazu przymusowej mobilizacji w maju 2022 roku” – czytamy w komunikacie.

Dodatek

Przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Andrij Jusow poinformował , że rosyjski dyktator Władimir Putin polecił nowemu dowódcy połączonej grupy rosyjskich sił na Ukrainie Walerijowi Gierasimowowi zajęcie Donbasu do marca.

Źródło:https://www.unn.com.ua/uk/news/2017195-putin-dozvoliv-minoboroni-vidnoviti-kontrol-nad-usima-rosiyskimi-silami-v-ukrayini-isw
Autor: Anna Maraszko

Zdjęcie: UNN

Polecane wiadomości

Ten maluch dzięki Wam otrzymuje leki ratujące jego życie Jest leczony w misyjny…

Redemptoris Missio

Ruszyła pierwsza forma finansowego wsparcia 32. Finału WOŚP! Już teraz możecie wspierać cel 32. Finału WOŚP …

WOŚP

Piękne granatowe rękawiczki wykonane przez s. Cecylię szukają właściciela Aby o…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej