2.2 C
Warszawa
18 kwietnia, 2024, 02:19
MigranciwPolsce.pl
Dziś mamy nowy pakiet wsparcia militarnego dla naszych wojowników z Netheru...

Dziś mamy nowy pakiet wsparcia militarnego dla naszych wojowników z Netheru…


Dziś mamy nowy pakiet wsparcia militarnego dla naszych wojowników z Holandii. Nawiasem mówiąc, Holandia aktywnie pomaga nam w obronie powietrznej, wraz z koalicją F-16. W tym roku nowe myśliwce będzie na naszym niebie i musimy sprawić, aby ten rok był skuteczny w obronie przed rosyjskimi bombami kierowanymi, rosyjskimi samolotami i ich rakietami.

Naczelny Dowódca Oleksandr Syrskij, Dowódca Sił Powietrznych Mykoła Oleszczuk i Minister Obrony Rustem Umerow przeprowadzili dla Marka Rutte specjalną odprawę wojskową na temat dzisiejszej sytuacji na froncie, naszych możliwości w zakresie aktywnych działań i obrony w określonych obszarach. Oczywiście rozmawialiśmy także o Charkowie. Jestem wdzięczny za gotowość Holandii do kontynuowania pomocy. To naprawdę mocna wizyta dzisiaj. Jestem wdzięczny Markowi osobiście i całemu narodowi holenderskiemu za wsparcie Ukrainy.

Kluczowe jest to, że Rosja musi przegrywać, a nasz kraj musi przywrócić bezpieczeństwo wspólnie z naszymi partnerami. Robimy wszystko w tym celu. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają!
Chwała Ukrainie!

(fb_vid id=”931144738797389″)Żródło materiału ZELENSKIY OFFICIAL opublikowane: 2024-03-01 18:02:26

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej