MigranciwPolsce.pl
31 MAR: DOŚĆ! Zachód MOCNO ODPOWIADA| Na Nową Północno-Koreańską Pomoc Wojskową! | RFU News

31 MAR: DOŚĆ! Zachód MOCNO ODPOWIADA| Na Nową Północno-Koreańską Pomoc Wojskową! | RFU News



Subskrybuj naszą stronę z wiadomościami i uzyskaj dostęp do ekskluzywnych strategicznych i taktycznych raportów: https://www.rfunews.com/pricing
Odwiedź naszą stronę: https://www.rfunews.com

Dziś mamy ciekawe wieści z frontu kurskiego.

Korea Północna podjęła znaczący krok, wysyłając tysiące żołnierzy na rosyjskie fronty, ponieważ oba kraje zacieśniają współpracę wojskową, wymieniając się cennymi informacjami i taktykami.
Ta relacja sprowokowała bezpośrednią reakcję Stanów Zjednoczonych, które zintensyfikowały współpracę z Ukrainą w celu osłabienia taktyki Korei Północnej.

Niedawno Korea Północna wysłała 3000 dodatkowych żołnierzy do Kurska, aby uzupełnić uszczuplone szeregi rosyjskie i północnokoreańskie.
Ukraińskie raporty wskazują jednak, że Korea Północna straciła już ponad 4000 żołnierzy z początkowego kontyngentu liczącego 12 000 żołnierzy, co oznacza, że nowe posiłki nawet nie uzupełniły poniesionych strat.

Oprócz samych żołnierzy, Korea Północna zwiększa pomoc wojskową dla Rosji, wypełniając luki pozostawione przez zmagający się z trudnościami rosyjski przemysł obronny, który nie jest w stanie nadążyć za utrzymującymi się stratami.
Niedawno ukraiński zwiad wykrył również północnokoreańskie działa samobieżne Koksan w Kursku, przekazując ich współrzędne pobliskim załogom HIMARS, które zniszczyły działa i załogi uderzeniami amunicji kasetowej.
Ukraińcy wykryli również inny system Koksan w Doniecku, niszcząc go granatem zrzuconym z drona.
Ten sam typ północnokoreańskich samobieżnych systemów artyleryjskich był później również widziany podczas przemieszczania się przez Krym, co pokazuje, że rosyjska zależność od takiego sprzętu rozciąga się obecnie na całą linię frontu.

Warto zauważyć, że sekretarz rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa i były minister obrony Siergiej Szojgu niedawno odwiedził północnokoreańską stolicę Pjongjang po raz drugi w ciągu sześciu miesięcy, sygnalizując coraz głębszy poziom współpracy i prawdopodobnie więcej transferów wojsk i sprzętu.
Dla Korei Północnej wojna stanowi rzadką okazję do zdobycia doświadczenia bojowego i udoskonalenia doktryny wojskowej, stanowiąc poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Korei Południowej w obliczu trwających napięć na półwyspie.

Rosnące powiązania wojskowe wywołują bezpośrednią reakcję Zachodu, ponieważ Rosjanie pozwalają Korei Północnej na coraz lepsze przygotowanie się do przyszłej nowoczesnej wojny.
W odpowiedzi wojsko USA pilnie nawiązało współpracę z wojskiem Korei Południowej w celu opracowania i udoskonalenia planów i taktyk wojskowych, aby przeciwdziałać nowym taktykom Korei Północnej.
USA i Korea Południowa rozpoczęły wspólne ćwiczenia koncentrujące się na przeciwdziałaniu tunelom wojennym, szeroko stosowanej taktyce Korei Północnej, która jest również modernizowana i wykorzystywana przez obie strony walczące na Ukrainie.
Ćwiczenia obejmują rozpoznanie za pomocą dronów, ataki naziemne na wejścia do tuneli i usuwanie sił wroga z ich wnętrza.
Podczas gdy tunele wojenne nadal stanowią najtrudniejsze zagrożenie dla każdej nowoczesnej armii, wzmożone wysiłki USA i Korei Południowej w celu przeciwdziałania tym tunelom znacznie osłabią potencjał militarny Korei Północnej.
Ponieważ korzyści płynące z nowego doświadczenia wojskowego są w znacznym stopniu niwelowane przez perspektywę pokonania ich głównej taktyki obronnej, Korea Północna musi poważnie przemyśleć, czy pogłębianie więzi wojskowych z Rosją jest warte zagrożenia ze strony wzmożonych wysiłków Zachodu.

Jednocześnie NATO stara się wyciągnąć własne wnioski z wojny w Ukrainie, aby przeciwdziałać wszelkim przyszłym zagrożeniom ze strony Rosji i Korei Północnej.
Doprowadziło to do powstania nowych inicjatyw, takich jak Wspólne Centrum Szkoleniowo-Edukacyjne w Bydgoszczy, które gromadzi personel NATO i Ukrainy w celu studiowania aktualnych doświadczeń bojowych i spostrzeżeń, tym samym wyostrzając planowanie obronne NATO.
Włączenie tych ciężko zdobytych ukraińskich doświadczeń do doktryny NATO już teraz gwarantuje, że Sojusz i wszyscy jego członkowie będą gotowi do przeciwdziałania wszelkim przyszłym zagrożeniom ze strony Rosji i Korei Północnej, ponieważ Ukraina aktywnie pracuje nad nowymi sposobami przeciwdziałania rosyjskim i północnokoreańskim taktykom.

Ogólnie rzecz biorąc, podczas gdy pomoc wojskowa Pjongjangu i rozmieszczenie bojowe oferują Rosji pewną ulgę w obliczu rosnących strat, ujawnia to również rosnącą zależność Rosji od zagranicznego wsparcia i niewydolność rosyjskiej bazy przemysłu obronnego, pomimo już zwiększonej produkcji.
Groźba rosnących powiązań wojskowych między Rosją a Koreą Północną również nie pozostaje bez odpowiedzi ze strony geopolitycznego Zachodu.
Zwiększone wysiłki na rzecz włączenia kluczowych doświadczeń wojskowych i bojowych do doktryny NATO i wspólnych ćwiczeń, które mają na celu przeciwdziałanie taktyce rosyjskiej i północnokoreańskiej, znacznie poprawią czynnik odstraszania Zachodu.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości