Japońska BROŃ ATOMOWA powraca?



Wypróbuj Odoo już teraz: https://www.odoo.com/r/bUYP

Większość Japończyków jest jej przeciwna, ale ich państwo posiada wszystko, co byłoby konieczne do zbudowania bomb atomowych.
🚀 Pobierz teraz: https://maplord.io
🍵 Kup Najlepsze Herbaty: http://tuncia.pl

🛒 Odwiedź Nasz Sklep: https://globalista.pl

📈 Chcemy się ciągle rozwijać dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia! Możecie to zrobić zostając patronem kanału! Więcej po kliknięciu opcji ,,wspieraj”

📰 Publikujemy: Poniedziałek 17:30 / Środa 17:30 / Sobota 15:30
Specjalne wydania mogą pojawiać się częściej!

📜 O czym dzisiejszy materiał:

Japonia podpisała międzynarodowy traktat o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, który wskazuje jej rozwijania broni jądrowej, ponad 40 lat temu. Niemniej tamtejsi urzędnicy zauważają, że energetyka jądrowa posunęła kraj tak daleko w dziedzinie produkcji technologii atomowych, że kwestia stworzenia bomby nuklearnej nie stanowi dla kraju kwitnącej wiśni najmniejszego problemu. Japonia była w stanie zbudować broń jądrową od czasu, gdy 30 lat temu uruchomiła reaktor do produkcji plutonu i zakład wzbogacania uranu. ROKKASHO, Japonia – to co widzicie to nowy kompleks przemysłowy wznoszący się nad klifami Oceanu Spokojnego. Te piękne turkusowe wody w tle to tylko przykrywka, ponieważ za masywnym ogrodzeniem i tonami betonu kryje się największy na świecie zakład produkujący komponenty do elektrowni atomowych posiadający zdolności przetwarzania plutonu i wzbogacania uranu. Japonia jak już wcześniej wspomniałem, ma teraz 9 ton plutonu zgromadzonych w kilku miejscach w Japonii i kolejne 35 ton we Francji i Wielkiej Brytanii. Nie jest to jednak jeszcze wystarczające do tego, żeby Kraj Kwitnącej Wiśni stworzył bombę już jutro, ale gdyby zapadła taka decyzja polityczna to przejście od surowego plutonu do broni jądrowej przy zaawansowaniu technologicznym Japonii zajęłoby około sześć miesięcy. CIA w swoich raportach w podobny sposób ocenia zdolności produkcyjne Japonii w kontekście broni atomowej. Od czasu bombardowania Hiroszimy i Nagasaki Japonia jest zagorzałym obrońcą nastrojów antynuklearnych. Jej powojenna konstytucja zabrania tworzenia ofensywnych sił zbrojnych, a w 1967 r. przyjęła Trzy Zasady Nienuklearne, wykluczające produkcję, posiadanie lub wprowadzanie broni jądrowej. Rzecz w tym, że już w 2022 roku Japonia zdecydowała się zerwać z dotychczasową polityką antywojenną rozbudowując armię. W odpowiedzi na obecną sytuację międzynarodową Japonia opracowała nową strategię bezpieczeństwa narodowego. Powinna dążyć do prawie dwukrotnego zwiększenia wydatków na obronę w ciągu najbliższych 5 lat do 2% PKB i złagodzenia ograniczeń w eksporcie broni.

📖 O mnie i moim zespole:
Witajcie na kanale geopolityczno-ekonomicznym Globalista, gdzie od ponad ośmiu lat przenikamy gęstą sieć światowych wydarzeń, analizując ich finansowe i geopolityczne aspekty. Jestem absolwentem renomowanej uczelni Leona Koźmińskiego w Warszawie, a moja pasja do zgłębiania tajemnic globu prowadzi mnie do tworzenia głębokich reportaży, które chcę Wam dostarczyć. Jako niezależny dziennikarz nigdy nie uległem pokusie sprzedaży się innym mediom, pozostając wiernym wartościom prawdziwej niezależności. Zapraszam Was do podróży przez świat ,,gdzie informacje są kluczem, a wiedza jest naszą siłą.” Nasz zespół składa się z entuzjastów i profesjonalistów, którzy kochają swoją pracę dostarczając Wam najbardziej jakościowe materiały! Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdziecie właśnie u nas 🙂

🕜 Oś czasu:
0:00 Debata na temat bomby atomowej w Japonii
3:01 Sponsor odcinka – Odoo
4:30 Nuklearne zdolności produkcyjne Japonii
8:42 Drastyczna rozbudowa armii japońskiej
10:08 Co może zmienić się, gdy Trump wygra wybory?
11:00 Krótka historia japońskiego programu nuklearnego
13:07 Czy czeka nas jakaś wyjątkowa zmiana?

#Polska #Japonia #atom

Żródło: GlobalistaTV

Related posts

Dlaczego relacje Polaków i Żydów budzą takie emocje?

Jak Ameryka wysysa siły witalne Europy.

Czy POLSKA prezydencja w UE będzie SUKCESEM?