6.9 C
Warszawa
2 marca, 2024, 01:45
MigranciwPolsce.pl
Dziękujemy za zaproszenie Caritas Polska na spotkanie sejmowej Komisji Spraw Za...
WIADOMOŚCI-AKTUALNOŚCICaritas

Dziękujemy za zaproszenie Caritas Polska na spotkanie sejmowej Komisji Spraw Za…


🙏 Dziękujemy za zaproszenie Caritas Polska na spotkanie sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych (20 stycznia 2024). Niezmiernie się cieszymy, że prace Komisji są otwarte na głos ekspercki organizacji zajmujących się pomocą humanitarną i rozwojową! Doceniamy możliwość brania udziału w dyskusji nad priorytetami polskiej polityki zagranicznej i jej narzędziami. Od lat świadczymy pomoc poza granicami naszego kraju.

❣ Jest nam również niezmiernie miło poinformować, że Ireneusz Krause, Zastępca Dyrektora Caritas Polska, został powołany w skład Rady Programowej Współpracy Rozwojowej przy Ministrze Spraw Zagranicznych IV kadencji, Radosławie Sikorskim. Caritas Polska zasiada w Radzie jako jedna z 4 organizacji pozarządowych.

Rada jest organem opiniodawczo-doradczym. Do jej zadań należy w szczególności:
➡ przedstawianie propozycji dotyczących priorytetów geograficznych i tematycznych współpracy rozwojowej,
➡opiniowanie projektów programu wieloletniego współpracy rozwojowej i planów rocznych,
➡opiniowanie rocznych sprawozdań z realizacji przez organy administracji rządowej zadań z zakresu współpracy rozwojowej oraz projektów dokumentów rządowych związanych ze współpracą rozwojową.

Aleksandra K. WiśniewskaŻródło materiału CARITAS POLSKA

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej