7.9 C
Warszawa
2 marca, 2024, 00:52
MigranciwPolsce.pl
Latem 2022 roku YouTube usunął wRealu24, jeden z największych skrajnie prawicowych kanałów, znany m....
WIADOMOŚCI-AKTUALNOŚCIStowarzyszenie "Nigdy Więcej"

Latem 2022 roku YouTube usunął wRealu24, jeden z największych skrajnie prawicowych kanałów, znany m….


Latem 2022 roku YouTube usunął wRealu24, jeden z największych skrajnie prawicowych kanałów, znany m.in. z występów jego najbardziej znanego publicysty Marcina Roli. Kilka miesięcy później zniknął kanał Media Narodowe, uruchomiony w 2017 roku przez ówczesnego szefa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza.

Tamte działania administracji serwisu były poprzedzone raportami na temat obydwu kanałów, które przygotowało antyfaszystowskie Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”. Jego zdaniem w kanale Roli dochodziło m.in. do: szczucia na imigrantów i Żydów, podważania pandemii koronawirusa, tropienia światowego spisku Żydów, Billa Gatesa i koncernów farmaceutycznych. Kanał Bąkiewicza miał zaś zdaniem stowarzyszenia propagować antysemickie i antyukraińskie teorie spiskowe, szkalować mniejszości, a nawet Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, zestawiając ją z akcją pomocową z okresu III Rzeszy.

W przypadku Brauna ten schemat się powtarza. Jego kanałowi również swoje opracowanie poświęciło niedawno „Nigdy Więcej”.

Jest zatytułowane „Nie tylko Chanuka. Raport o nienawiści Grzegorza Brauna” i ukazało się tuż przed świętami. Wynika z niego, że poseł propaguje teorie o przejmowaniu Polski przez Żydów, kpi z ofiar nazistowskich obozów i wzywa do przemocy wobec osób LGBT. – Po publikacji otrzymaliśmy wiadomość z YouTube’a z podziękowaniami za raport i prośbę o konkretne linki do filmów, które uważamy za niewłaściwe. Po jakimś czasie dostaliśmy informację, że usuniętych zostało 11 filmów z kanału posła – mówi prof. Rafał Pankowski, socjolog z Collegium Civitas i Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

W. Ferfecki: „YouTube pozbywa się Grzegorza Brauna”, „Rzeczpospolita”, 23.01.2024.Żródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej