15.6 C
Warszawa
29 września, 2023, 05:02
MigranciwPolsce.pl
Kraków.-Podsumowanie-działalności-namiotu-z-posiłkami-dla-uchodźców

Kraków. Podsumowanie działalności namiotu z posiłkami dla uchodźców

Prawie cztery miesiące (od 10 marca do końca czerwca 2022 r.) działał namiot na Placu Nowaka Jeziorańskiego koło dworca PKP w Krakowie, wydający gorące posiłki dla uchodźców, za który była odpowiedzialna Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Trzy duże namioty powstały w związku z bardzo dużym napływem uchodźców na Dworzec Główny w Krakowie na początku marca.  

Był to czas ogromnego wysiłku bardzo wielu ludzi, pracowników, darczyńców i wolontariuszy, firm, stowarzyszeń, parafii, zakonów i osób prywatnych. W najgorętszym okresie w namiocie wolontariusze wydawali w ciągu doby nawet 6 tys. posiłków.

Ludzie dzielili się tym, co mieli. Jedzeniem, pieniędzmi, czasem, talentami, dobrym słowem, tworząc niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, aby dawać nie tylko posiłki, ale chociaż trochę pocieszenia, pokoju i nadziei. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pracę namiotu, poświęcając swój czas, siły i środki. Byliście niezastąpieni. 

Gdy znikły tłumy uchodźców na dworcu PKP, zapadła decyzja władz województwa o likwidacji namiotów. Nadal działa Punkt Pomocy Caritas na dworcu PKP, gdzie wolontariusze udzielają pomocy materialnej oraz informacji na temat możliwości skorzystania z innych rodzajów wsparcia. Działalność Punktu Caritas na Dworcu i namiotu z posiłkami dla uchodźców można było śledzić na Facebooku: Caritas na Dworcu

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

 

 

Polecane wiadomości

To jest naprawdę dobra wiadomość “Daniel z Kamerunu, który ma chorobę krwi (dr…

Redemptoris Missio

Polscy żołnierze stacjonujący w Bośni i Hercegowinie dostarczyli artykuły medyc…

Redemptoris Missio

Potrzebne wsparcie dla ośrodka zdrowia w Figuil w Kamerunie…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej