7.3 C
Warszawa
3 marca, 2024, 23:21
MigranciwPolsce.pl
CARITAS
CaritasAktualności

Razem dla Ukrainy – nowy projekt zamojsko-lubaczowskiej Caritas

Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej od samego początku wojny zaangażowana jest w niesienie pomocy ludności ukraińskiej. Pomoc otrzymują uchodźcy przybywający do Polski, którzy szukają tutaj schronienia, jak również ludność ukraińska, która pozostała na terytorium objętym działaniami wojennymi. W tym roku, dzięki wsparciu ze strony partnera – Fundacji PZU – zyskała nowe możliwości i rozpoczęła realizację projektu „Razem dla Ukrainy”.

Projekt, który rozpoczął się 2 stycznia tego roku, będzie trwał do 2 maja 2023 r. Jego celem jest pomoc mieszkańcom Ukrainy przebywającym na terytorium okupowanego kraju, gównie kobietom, dzieciom, osobom starszym i niepełnosprawnym. Wsparciem zostanie objętych minimum 650 osób, ale, jak pokazuje doświadczenie diecezjalnej Caritas, beneficjentów będzie znacznie więcej. W ramach pomocy organizowane są transporty żywności, artykułów higienicznych, środków czystości, odzieży i innych rzeczy niezbędnych do zaspokojenia podstawowych potrzeb, a co za tym idzie do poprawy warunków życia.

Im większą kwotą będzie dysponować zamojsko-lubaczowska Caritas, tym więcej darów będzie mogła przewieźć na Ukrainę, dlatego zwraca się do darczyńców o wspieranie tego szlachetnego dzieła.

 

Projekt realizowany w ramach partnerstwa Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej z Fundacją PZU w ramach zadania „Razem dla Ukrainy” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU

Źródło: https://caritas.pl/

Zapraszamy do wsparcia CARITAS POLSKA 🙂

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej