12.2 C
Warszawa
24 września, 2023, 09:47
MigranciwPolsce.pl
Podziękowania-i-buziaki-z-Mbaikoro

Podziękowania i buziaki z Mbaikoro

Kochani Darczyńcy, przesyłamy Wam z Mbaikoro serdeczne podziękowania i buziaki. Jesteśmy bogatsi o kolejny rok wspólnego przebywania z dziećmi, nauki w szkole rano, a także popołudniowych zajęć, pogadanek, zabawy i uśmiechu. Ale także i łez, bo nie udało się wszystkim zdać do następnej klasy.
W mojej posłudze misyjnej coraz bardziej dostrzegam – pisze s. Katarzyna Wiater – jak “malnutrition”, czyli niedożywienie w pierwszych latach życia, odbija się na rozwoju i przyswajaniu wiedzy przez dzieci. Szkoła w Czadzie jest obowiązkowa tylko teoretycznie. Na wiosce, gdzie mieszkamy, rodziny naszych dzieci w większości są analfabetami, nie widzą potrzeby uczęszczania swoich dzieci do szkoły, zatrzymują je w domu do posługi. Moją największą radością było usłyszeć z ust Eveline, że jest bardzo wdzięczna za to, ze została zapisana do szkoły i to głęboko zapadło jej w sercu. Może z czasem inne dzieci też to zrozumieją. Ale o to trzeba walczyć każdego dnia, uświadamiać w czasie pogawędek i spotkań.
Dzięki Waszej ofiarności Drodzy Darczyńcy, codziennie były przygotowywane cieple posiłki w stołówce “pod chmurką”, dla wielu dzieci był to jedyny posiłek w ciągu dnia. Także chłopcy mieli swój udział w kuchni (absolutna domena żeńska). Udowodnili, ze potrafią oprawić kurczaki i przygotować pyszny sos.
W razie choroby dzieci miały zapewnioną pomoc medyczną, zostały zaopatrzone w niezbędne ubrania, buty, kostiumy gimnastyczne. Została udzielona także pomoc rodzinie np. przy zasianiu pola, budowie domu (w zależności od potrzeb). Teraz w czasie wakacji, dwa razy w tygodniu, dla dzieci chętnych jest organizowany kurs czytania i liczenia.
Dziękuję, ze mogłam podzielić się z Wami moimi problemami. W imieniu dzieci serdecznie dziękuje za pomoc i wsparcie.
Z mojej strony zapewniam o codziennej modlitwie.
s. Katarzyna Wiater,
Franciszkanka od Cierpiących
[mkd_separator type=”full-width” thickness=”1″]

Polecane wiadomości

WILLE POLSKICH GANGSTERÓW

Podejrzani

Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka zaatakowany

Podejrzani

Napad na bank we Wrocławiu

Podejrzani

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej