18.4 C
Warszawa
23 czerwca, 2024, 02:59
MigranciwPolsce.pl

Dr Natalia Judzińska z Nagrodą im. Artura Rojszczaka – Forum Akademickie


👉 W trudnych czasach każda dobra wiadomość jest na wagę złota – toteż w ostatnich dniach cieszmy się taką:

🎉 Doktorka i adiunktka Natalia Judzińska została laureatką nagrody im. Artura Rojszczaka! Jest to nagroda naukowa, bardzo wyjątkowa – przyznawana jest młodym naukowcom i naukowczyniom nie za same wyniki naukowe, ale za humanistyczną postawę i umiejętność przekraczania granic swojej specjalizacji. Nagroda przyznawana jest przez Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

🏆 Natalia nagrodę otrzymała za powołanie grupy badawczej Badacze i Badaczki na granicy, dokumentującej kryzys przy granicy polsko-białoruskiej, oraz za osobiste niesienie tam pomocy humanitarnej.

👉 Natalia jest kulturoznawczynią, zajmuje się studiami nad mniejszościami, antysemityzmem i pamięcią oraz wykluczeniami w uczelniach międzywojennej Polski. Pracuje w Zakładzie Badań Narodowościowych w Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, od prawie dwóch lat dzieląc swój czas z wyżej wspomnianą aktywnością na polsko-białoruskim pograniczu.

🎉 Ukłony i gratulacje!

Dr Natalia Judzińska z Nagrodą im. Artura Rojszczaka

_______________
👉 Grupa Granica – nieformalna inicjatywa powstała w odpowiedzi na kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej. Niesiemy pomoc humanitarną, prawną i medyczną, monitorujemy przestrzeganie praw człowieka. Pomaganie jest legalne, to przemoc jest przestępstwem!
* udostępniając nasze treści, podaj źródło.

👉 Grupa Granica to także i Wy – wspierając nasze działania umożliwiacie dalsze niesienie pomocy humanitarnej. Informację na ten temat znajdziecie w pierwszym komentarzu pod postem. Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Dr Natalia Judzińska z Nagrodą im. Artura Rojszczaka – Forum AkademickieŻródło materiału: Stowarzyszenie EGALA

Polecane wiadomości

Skip to content