20.9 C
Warszawa
25 września, 2023, 15:15
MigranciwPolsce.pl

Demokratyczna Republika Konga (DRK) – Kolejne ofiary konfliktu

Demokratyczna Republika Konga jest największym państwem Afryki Subsaharyskiej, szacuje się że liczba mieszkańców wynosi 78 milionów i jest zamieszkiwana przez ponad 200 grup etnicznych. Walki toczą się nieprzerwanie od 1994 roku. Ludobójstwo w Rwandzie, gdzie w krwawych 100 dniach śmierć poniosło milion osób i procesy migracyjne z tym związane zapoczątkowały kolejne konflikty. Pierwsza wojna kongijska w latach 1996 -1997 oraz druga wojna kongijska przypadająca na lata 1998 -2003 przyniosły ponad 6 milionów ofiar. Mimo, iż oficjalnie wojna została zakończona, walki trwają do dnia dzisiejszego przyczyniając się do coraz większej liczby ofiar.

Fundacja JEREMIE MAFUTA OPIEKUJE SIĘ SIEROTAMI I WDOWAMI, stara się im zapewnić podstawowe środki do życia i przetrwania. Na chwilę obecną pod opieką fundacji jest 250 osób.
Serwis Migranciwpolsce.pl w ramach pomocy dla kongijskiej fundacji utworzył zbiórkę, znajdującą się pod linkiem poniżej. Bardzo prosimy o wsparcie i udostępnianie posta.
Wszystkim serdecznie dziękujemy❤️❤️❤️
Zdjęcia: Fondation Jeremie Mafuta

NA POMOC AFRYCE…….

Fundacja JEREMIE MAFUTA opiekuje się sierotami, osobami starszymi i niepełnosprawnymi. jesteśmy w Demokratycznej Republice Konga Kinszasa w gminie Kimbanseke. Nasz adres e-mail to mafutajeremie8@gmail.com i fondationjeremiemafuta@gmail.com Nasza strona na Facebooku Fundacji JEREMIE MAFUTA. Założycielem fundacji JEREMIE MAFUTA jest proboszcz parafii miasta łaski i wiary oraz kościoła cudów. Fundacja JEREMIE MAFUTA, pseudonim Dzieci Afryki, współpracuje z polskimi przyjaciółmi i Polską Fundacją na rzecz Afryki.

Źródło: Fondation Jeremi Mafuta

Wesprzyj FUNDACJĘ JEREMI MAFUTA

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, dziecko i ludzie stoją

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie siedzą, na świeżym powietrzu i drzewoBrak dostępnego opisu zdjęcia.

Polecane wiadomości

W sobotę pod naszymi drzwiami mała Kaja z Mamą Leną zostawiły dary dla Ukrainy …

Redemptoris Missio

Auto wypakowane darami dla Seniorów z Ukrainy…

Redemptoris Missio

Dzisiaj jesteśmy w Parafii NMP Wniebowziętej w Kopanicy Bardzo dziękujemy za ws…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej