Powstają inicjatywy, które wraz ze sprzeciwem wobec edukacji zdrowotnej, zachęcają rodziców do zabronienia uczestniczenia dzieciom w zajęciach o telefonach zaufania
Jesteśmy zaniepokojeni takim postępowaniem Edukacja zdrowotna w formie zaproponowanej przez MEN przeciwdziała seksualizacji i może ochronić dzieci przed wykorzystaniem seksualnym. Zaś telefony zaufania dają dziecku często jedyną możliwość porozmawiania z życzliwym dorosłym, które je spokojnie wysłucha.
Zawsze w rozmowie z dzieckiem zachęcamy, by porozmawiało z rodzicami lub inną bliską osobą dorosłą. Niestety nie każde dziecko ma poczucie, że zostanie przez bliskich zrozumiane.
Aż 8% młodych osób w wieku 11-17 lat twierdzi, że nie ma ani jednej osoby, do której może zwrócić się w trudnej dla siebie sytuacji.
Tylko 68% twierdzi, że takimi osobami są rodzice (65% – mama, a tylko 45% – tata). 64% wskazuje na rówieśników spoza rodziny.
Ograniczenie dzieciom dostępu do rzetelnej edukacji i informacji o działających telefonach zaufania dla dzieci i młodzieży to pozostawienie ich w samotności, bez wsparcia osób dorosłych, w trudnościach, z którymi się mierzą.
#Powstają #inicjatywy #które #wraz #sprzeciwem #wobec #edukacji #zdrowotnej #zachęca..