W najbliższym czasie, wiele polskich miast zrealizuje duże projekty inwestycyjne, ale warto zadać sobie pytanie – jak będą one wyglądać w ciągu następnych kilku lat.
🚀 Pobierz teraz: https://maplord.io
🍵 Kup Najlepsze Herbaty: http://tuncia.pl
🛒 Odwiedź Nasz Sklep: https://globalista.pl
📈 Chcemy się ciągle rozwijać dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia! Możecie to zrobić zostając patronem kanału! Więcej po kliknięciu opcji ,,wspieraj”
📰 Publikujemy: Poniedziałek 17:30 / Środa 17:30 / Sobota 15:30
Specjalne wydania mogą pojawiać się częściej!
📜 O czym dzisiejszy materiał:
Obecnie 60 proc. osób w Polsce, czyli 23,1 mln mieszka w miastach. Liczba ta będzie stale rosnąć, podobnie jak wyzwania z tym związane. Polskie miasta przeszły przez 20 ostatnich lat niesamowitą transformację, ale pomiędzy 2024-2035 rokiem dokonają się kolejne kluczowe zmiany, które dla części miast będą drogą na długoletnie prosperity, a dla innych przypieczętowaniem ich kończącej się epoki. Większość miast wojewódzkich stale traci swoją populacje- tak jest z Łodzią, Katowicami, Szczecinem, Lublinem, Kielcami czy Opolem- ale na tym się ta lista nie kończy. Najlepiej ten stan oddaje mapa zmian w populacji pomiędzy poszczególnymi powiatami, która powstała w 2023 roku. Aktualne predykcje co do dalszych zmian w populacji do roku 2050 roku prezentują się z kolei tak jak teraz widzicie. Oczywiście tempo zmian populacji może się jeszcze zmienić w zależności od prawa, imigracji oraz innych ciężkich do określenia wydarzeń. Na ten moment szacunki odnośnie populacji jasno wskazują, że największymi miastami w Polsce pozostanie Warszawa, Kraków i Wrocław- ale na 4 miejsce może awansować Gdańsk, który cieszy się jednym z najwyższych przyrostów populacji w ostatnich latach. Jednocześnie Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań osiągnęły jedne z najwyższych pozycji w rankingu europejskich miast przyszłości przygotowywanego przez “The Financial Times” w 2024 roku. Niemniej sporo dzieje się też w innych miastach wojewódzkich Polski- czego przykładem może być budujący 41 piętrowy wieżowiec, to przykład nietuzinkowego myślenia. Takich szalonych i odważnych projektów jest więcej dlatego w dzisiejszym materiale postanowiliśmy dla Was sprawdzić najciekawsze fakty na temat przyszłości kluczowych polskich miast. Zapraszam do oglądania.
📖 O mnie i moim zespole:
Witajcie na kanale geopolityczno-ekonomicznym Globalista, gdzie od ponad ośmiu lat przenikamy gęstą sieć światowych wydarzeń, analizując ich finansowe i geopolityczne aspekty. Jestem absolwentem renomowanej uczelni Leona Koźmińskiego w Warszawie, a moja pasja do zgłębiania tajemnic globu prowadzi mnie do tworzenia głębokich reportaży, które chcę Wam dostarczyć. Jako niezależny dziennikarz nigdy nie uległem pokusie sprzedaży się innym mediom, pozostając wiernym wartościom prawdziwej niezależności. Zapraszam Was do podróży przez świat ,,gdzie informacje są kluczem, a wiedza jest naszą siłą.” Nasz zespół składa się z entuzjastów i profesjonalistów, którzy kochają swoją pracę dostarczając Wam najbardziej jakościowe materiały! Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdziecie właśnie u nas 🙂
🕜 Oś czasu:
0:00 Kluczowe zmiany w Polskich miastach
3:20 Po pyszną herbatę zapraszam na tuncia.pl
4:24 Rzeszów – przykład rozwoju i wykorzystanych szans?
6:04 Kielce stawiają na biznes
8:38 Co czeka Łódź?
9:38 Warszawa centrum finansowym Europy Wschodniej?
10:42 Perspektywa dla Lublina
11:44 Przenieśmy się do Olsztyna i Białegostoku
13:20 Trójmiasto z największymi możliwościami rozwojowymi?
15:09 Szczecin – nowa obwodnica i największy tunel w Polsce
16:46 Bydgoszcz i Toruń
17:30 Poznań
18:02 Wrocław – miasto technologii
18:42 Kraków i Katowice
#Polska #warszawa #gospodarka
Żródło: GlobalistaTV