-3.8 C
Warszawa
1 grudnia, 2023, 18:29
MigranciwPolsce.pl
HUMANOSH

Humanosh Med Evacuation

Humanosh Med Evacuation (HME) to pion medyczny Fundacji Humanosh, który od 10 marca 2022 r. wykonuje regularne przewozy medyczne na terenie Ukrainy – zarówno pojedyncze transporty, jak i duże zorganizowane konwoje.

Na Ukrainie taka pomoc jest kluczowa. Lokalne służby medyczne są przeciążone, szpitale w wielu przypadkach zniszczone, bez prądu, wody i ogrzewania. To wszystko w połączeniu z ryzykiem powtarzających się ataków rakietowych i brakiem ukraińskich medyków uniemożliwia skuteczną pomoc przewlekle chorym i rannym. Szczególnie dramatyczna jest sytuacja na wschodzie kraju – w regionach, w których od wielu lat toczą się działania wojenne.

Od początku wojny Humanosh Med Evacuation wykonał prawie 2200 ewakuacji medycznych, stając się kluczowym ogniwem w łańcuchu międzynarodowej pomocy medycznej. Przeprowadzenie każdej ewakuacji medycznej to skomplikowany proces logistyczny, który wymaga doskonałego planowania i przygotowania, od wyboru odpowiedniego środka transportu, przez dobór wykwalifikowanej załogi medycznej, po przygotowanie odpowiedniego sprzętu i wyposażenia medycznego. Każdy błąd podczas ewakuacji, nawet najmniejszy, może kosztować życie pacjenta lub członka załogi medycznej, dlatego przygotowanie do ewakuacji to proces, który musi być dopracowany w nawet  najmniejszych detalach.

Zespół Humanosh Med Evacuation składa się z 82 medyków, w tym lekarzy medycyny ratunkowej, pielęgniarek intensywnej terapii oraz ratowników medycznych. Placówka posiada stację pogotowia ratunkowego na Ukrainie oraz 23 karetki do dyspozycji. Zespół koordynuje Jakub Bałaban. Wszystkie działania prowadzone są we współpracy i na zlecenie Ministerstwa Zdrowia Ukrainy. Na co dzień Humanosh Med Evacuation współpracuje również z Lwowskim Pogotowiem Ratunkowym oraz grupami medycznymi z całego świata – m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Czechy, Łotwa i Norwegia.

Od 1 stycznia 2023 patronat honorowy nad działalnością placówki medycznej Humanosh Med Evacuation objął Minister Zdrowia RP Adam Niedzielski. Wsparcie finansowe i operacyjne udzielane przez Światową Organizację Zdrowia od 12 września 2022 r. było kamieniem milowym w dalszym rozwoju projektu ewakuacji medycznej i pozwala Humanosh Med Evacuation planować swoje działania w dłuższym horyzoncie czasowym, a tym samym zapewnić stabilne partnerstwo dla organizacji zaangażowanych w międzynarodowy system medevac.

Ponadto, przy wsparciu WHO, Humanosh Med Evacuation rozpoczął proces certyfikacji EMT, który pozwala na prowadzenie działalności zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami.

Źródło: https://humanosh.org/

Polecane wiadomości

Dziś święto pracowników Prokuratury Ukrainy. W obecności Gene'a…

Zelenskiy Official

Ten maluch dzięki Wam otrzymuje leki ratujące jego życie Jest leczony w misyjny…

Redemptoris Missio

Ruszyła pierwsza forma finansowego wsparcia 32. Finału WOŚP! Już teraz możecie wspierać cel 32. Finału WOŚP …

WOŚP

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej