15.6 C
Warszawa
29 września, 2023, 05:18
MigranciwPolsce.pl
Miliony ludzi w Tigray’u, regionie Etiopii, który wciąż boryka się z konsekwencjami dwuletniej wojny...

Miliony ludzi w Tigray’u, regionie Etiopii, który wciąż boryka się z konsekwencjami dwuletniej wojny…


❗️Miliony ludzi w Tigray’u, regionie Etiopii, który wciąż boryka się z konsekwencjami dwuletniej wojny domowej, są zależne od pomocy żywnościowej.

❗️ Jednak od kwietnia tego roku dostarczanie pomocy zostało wstrzymane przez jej dwóch głównych dostarczycieli – USAID (Agencję Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego) oraz WFP (Światowy Program Żywnościowy). Przyczyną jest dochodzenie prowadzone w sprawie wielkoskalowej kradzieży żywności.

📌Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy zarejestrowano 595 przypadków śmiertelnych powiązanych z głodem w zaledwie trzech sponsorów siedmiu stref regionu.

📌Wojna między rządem federalnym a rebelianckim Frontem Wyzwolenia Rodu Tigray (TPLF) zmusiła ponad 1,8 miliona ludzi do opuszczenia swoich domów oraz zniweczyła inwestycje w rozwój istotnego dla gospodarki regionu rolnictwa.

📌Podczas dwóch lat wojny 2,6 milionów ludzi w Tigray’u głodowało. Pokojowe porozumienie podpisane w listopadzie 2022 roku pozwoliło na dostarczanie pomocy. Mimo trudności, w styczniu tego roku trafiła do 3,9 z 5,4 milionów osób potrzebujących.

🌾Dane z marca wykazują, że w ośrodkach zdrowia w Tigray’u 30% dzieci znajduje się w stanie ostrego niedożywienia. Odkąd dostawy zostały wstrzymane, ta liczba znacznie wzrasta.

🚨W czerwcu zawieszenie pomocy żywnościowej zostało rozszerzone na całą Etiopię po tym, jak wyszło na jaw, że przekierowywanie dostarczanej pomocy było systematyczne i ogólnokrajowe.

📣Według USAID żywność przeznaczona dla głodujących ludzi trafiała na rynki komercyjne lub do armii w akcji koordynowanej przez przedstawicieli rządu federalnego oraz regionalnych.

❗️Problem, w różnym stopniu, dotyka ogółem ponad 20 milionów Etiopczyków, zależnych od na pomocy w wyniku konfliktu, suszy i inflacji.❗️

💡Jeśli chcesz wiedzieć więcej:
🌐 https://www.thenewhumanitarian.org/news/2023/06/22/usaidwfp-food-aid-freeze-leads-suffering-and-deaths-tigray?utm_source=The+New+Humanitarian&utm_campaign=f91a72f1ae-EMAIL_CAMPAIGN_2023_06_23&utm_medium=email&utm_term=0_d842d98289-f91a72f1ae-75440517

Żródło materiału: Kompas Kryzysowy

Polecane wiadomości

Piękna premiera „Bez retuszu” za nami. Dziękujemy @ewaewart1313 @magda_atkins Cieszymy się, że mog…

Kulczyk Foundation

UNAWEZA FOUNDATION

UNAWEZA

Włochaty – jeden z najbardziej znanych polskich zespołów punkowych zagra w Zgrzycie – Dziennik Wschodni

"Nigdy Więcej"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej