15.4 C
Warszawa
20 maja, 2024, 02:03
MigranciwPolsce.pl
Powstanie Warszawskie z kobiecej perspektywy.– Życie w Powstaniu i pod okupacją to walka, poświęc...

Powstanie Warszawskie z kobiecej perspektywy.– Życie w Powstaniu i pod okupacją to walka, poświęc…


Powstanie Warszawskie z kobiecej perspektywy. 🤝

– Życie w Powstaniu i pod okupacją to walka, poświęcenie, ale też prozaiczne problemy, które kobiety odczuwały w sposób wyjątkowo dotkliwy. W tak ekstremalnej sytuacji, przy braku dostępu do bieżącej wody, do środków higienicznych, zadbać o podstawowe sprawy, o higienę, to znaczy zachować swoją godność. 🩸 Doskonale to rozumiemy, dlatego współcześnie wspieramy kobiety z Ukrainy mierzące się dzisiaj z podobnymi wyzwaniami. I dlatego też zdecydowaliśmy się na wparcie wystawy w Muzeum Powstania Warszawskiego, aby podkreślić, jak bardzo doceniamy te codzienne starania i nierówną walkę nie tylko z uzbrojonym wrogiem ale i z wyjątkowo ciężkimi warunkami życia w Powstaniu – wyjaśnia Dominika Kulczyk.

„Podróż bohaterek” to próba wyjścia poza dominującą, męską narrację o Powstaniu Warszawskim i II wojnie światowej. Oddając głos kobietom organizatorzy wystawy starają się uzupełnić obraz wydarzeń sprzed 79 lat o elementy niezwykle ważne, choć często pomijane w przekazach na temat historycznych wydarzeń.

Jest nam bardzo miło, że mogliśmy zostać partnerem wystawy. 💛Serdecznie Was zapraszamy na “Podróż bohaterek”.

📸 Kadr z powstańczej kroniki filmowej. Para powstańców – Władysław Celiński (Grupa Bojowa „Krybar”), przydzielony do ochrony Wytwórni Filmowej „Falanga” i jego późniejsza żona, Danuta na ternie siedziby wytwórni filmowej „Falanga” na Powiślu, przy ul. Leszczyńskiej 6. Sierpień 1944. Operator nieustalony./Muzeum Powstania Warszawskiego.

#powstaniewarszawskie #1sierpnia #1sierpnia1944 #powstanie #muzeumpowstaniawarszawskiego #wystawa #kobieta #dlakobiet




Żródło materiału: KULCZYK FOUNDATION

Polecane wiadomości

Skip to content