🔸️ Dostęp do kultury nie może być dobrem luksusowym, tylko czymś, z czego skorzystać może każda osoba – niezależnie od stanu zdrowia (zarówno fizycznego, jak i psychicznego), wieku, orientacji seksualnej czy pochodzenia.
🔹️ Dostępność kultury jest ważna również dlatego, że nie dotyczy tylko osób z orzeczeniem o niepełnosprawności (niezależnie od jej rodzaju), ale także tych z czasowo ograniczoną mobilnością – rodziców z dziećmi, kobiet w ciąży, seniorek i seniorów, a nawet podróżnych z ciężkimi bagażami.
✅️ Dlatego ruszamy z projektem „Kultura włączająca. Działania i raport na rzecz dostępności kultury dla rodzin osób migranckich z niepełnosprawnościami w Polsce”.
➡️ Stworzymy pakiet szkoleń dla instytucji kultury oraz przeprowadzimy badania, na podstawie których przygotujemy raport z rozpoznanymi problemami społecznymi i wypracowanymi wskazówkami oraz dobrymi praktykami dotyczącymi włączania w odbior kultury osób z niepełnosprawnościami z doświadczeniem imigranckim i uchodźczym.
‼️ SZUKAMY do współpracy przy naszym projekcie miejsc, instytucji, organizacji, które tworzą kulturę w miastach i miejscowościach do 100000 mieszkańców z całej Polski.
Twórz razem z nami dostępna kulturę i zyskaj wiedzę, jak to zrobić skutecznie. Zgłoś się do koordynatorki projektu, Marty:
⬇️⬇️⬇️
marta.wiaderkiewicz@stowarzyszeniemudita.pl
▪️Projekt realizujemy dzięki wsparciu Funduszu Tutaj organizowanego przez Ashoka w Polsce.