18.4 C
Warszawa
23 czerwca, 2024, 03:24
MigranciwPolsce.pl
Polska Fundacja dla Afryki

Polska Fundacja dla Afryki – Pomoc, która niesie radość

Pierwsze narodziny w porodówce w Madingring!
Na pierwszym zdjęciu chłopiec, 52 cm, 3,8 kg wagi. Jeszcze nie ma imienia. Na drugim dziewczynka o imieniu Kalyppe. Wszystkiego dobrego, witamy na świecie!
To ogromne wzruszenie. W takich chwilach wiemy, po co to robimy:)
Porodówka w Kamerunie działa, ostatnio została wsparta przez budowę studni. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w te zbiórkę. Warto podkreślić, że było to zaledwie półtora roku temu. Ekspres!
I ruszyyyyyła!
Budowa centrum dla kobiet w Kiabakari (Tanzania). Przypomnijmy: Będzie ono zawierało:
– samoobsługową jadłodajnię, prowadzoną przez kobiety. Będą z niej korzystali pracownicy okolicznej szkoły i ośrodka zdrowia, rodziny uczniów i pacjentów oraz wszyscy inni goście. Posiłki będą bardzo tanie;
– sklepiki, w których kobiety będą sprzedawały własne wyroby (w tym również z produktów z farmy); …

Zobacz więcej
Centrum dla dzieci i młodzieży w Yaounde (Kamerun) daje edukację 120 młodym ludziom, ze skrajnie biednych rodzin, żyjących najczęściej na budowach lub w barakach bez prądu czy wody. Młodzież uczy się m.in. krawiectwa i informatyki. Dzieci mogą się tu uczyć i bawić (puzzle, kolorowanki, filmy). Do tej pory wszystko to odbywało się w wynajmowanym domu z przeciekającym dachem. Teraz powstaje wielkie, piękne centrum, dla którego sfinansowaliśmy m.in. 74 drzwi.
Dzieci ulicy w stolicy Madagaskaru, Antananarywie dostały od ludzi dobre woli, drobne upominki świąteczne. Otrzymały je razem z rozdawanymi przez ans obiadami.
Chłopiec na pierwszym zdjęciu nawet nie rozpakował zabawki, tylko wziął się za jedzenie. Taka jest prawda: te głodne dzieci najbardziej potrzebują zjeść. A patrząc na zdjęcie obiadu, trudno się dziwić, że im smakuje!
W tym roku w naszej dorocznej akcji dożywiania głodnych dzieci na Madagaskarze skupiamy się na dzieciach ulicy w Antananarywie, stolicy kraju. Będziemy przez cały codziennie wydawać ciepłe obiady 500 dzieciom ulicy.
Włącz się:

Źródło: https://pomocafryce.org/

Zdjęcia: Polska Fundacja dla Afryki

Polecane wiadomości

Skip to content