25.2 C
Warszawa
28 września, 2023, 13:58
MigranciwPolsce.pl
18 CZE: PEŁNA NAPRZÓD! Ukraińcy WYKORZYSTALI PRZEWAGĘ TAKTYCZNĄ | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

18 CZE: PEŁNA NAPRZÓD! Ukraińcy WYKORZYSTALI PRZEWAGĘ TAKTYCZNĄ |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 479

Dziś najbardziej intensywne starcia ponownie miały miejsce w kierunku Orichowa

Tutaj Ukraińcy próbowali natychmiast wykorzystać wczorajsze zdobycze i dalej rozwijać swój sukces
Jak pamiętamy, Ukraińcy przejęli las o szerokości 1 km między Żerebiankami a Pityhatkami, co zabezpieczyło ukraińską flankę przed nagłym kontratakiem z zachodu i stworzyło odpowiednie warunki do szturmu na kolejną osadę na linii – Piatyhatki.

Rosyjskie media donoszą, że przed atakiem Ukraińcy zasłonili cały teren zasłoną dymną
Jeżeli spojrzymy na mapę topograficzną, zobaczymy, że obszar ten znajduje się na nizinach, co jest idealnym zastosowaniem zasłony dymnej, ponieważ po prostu wypełnia pustą przestrzeń i nie rozprasza się przez długi czas.

Pierwszym celem sił ukraińskich stały się gospodarstwa na północ od osady
Rosyjskie media donoszą, że Ukraińcy zastosowali tę samą taktykę, co wczoraj: użyli kilku opancerzonych wozów bojowych, aby szybko dostarczyć jednostki szturmowe bezpośrednio na linię kontaktu i natychmiast się wycofały, podczas gdy kilka czołgów w oddali zapewniało osłonę jednostkom szturmowym i powracającym pojazdom.
Atakując to umocnienie, Ukraińcy nie tylko zdobyli drugi przyczółek tuż za progiem Piatichatek, ale także związali rosyjskie oddziały w przeciwległej części osady w stosunku do drugiego ataku.

Drugi atak został przeprowadzony z lasu
Według rosyjskich mediów, tutaj Ukraińcy zastosowali inną taktykę i używali głównie piechoty.
Nie jest to zaskakujące, ponieważ po pierwsze, Ukraińcy zatakowali z lasu, a lasy są wygodne do gromadzenia personelu, a nie pojazdów; a po drugie, Ukraińcy byli już blisko osady, co oznacza, że natychmiast zaangażowali się w walki uliczne, w których transportery opancerzone zwykle nie są zbyt przydatne.

Siły rosyjskie starały się utrzymać Ukraińców z dala od zabudowań, a po kilku minutach walk Ukraińcy weszli już do zachodniej części osady.
Rosyjskie media donoszą, że Ukraińcy wypełnili wszystkie swoje systemy rakiet wieloprowadnicowych minami i rozrzucili te miny na podejściach do osady, dlatego rosyjskie rezerwy bały się rozpocząć kontratak.
To sprawiło, że siły rosyjskie mogły polegać wyłącznie na artylerii.

Z powodu silnego ostrzału artyleryjskiego Ukraińcy tymczasowo wycofali się do lasu, ale szybko wrócili i kontynuowali walkę w centrum osady.
Niektórzy analitycy twierdzą, że Ukraińcy nie wytrzymali ognia i wycofali się z powodu strat, dopóki nie otrzymali posiłków, podczas gdy inni analitycy stwierdzili, że Ukraińcy dowiedzieli się z wczorajszej bitwy, jak działa rosyjska artyleria i postanowili ściągnąć ogień w pustym regionie, a gdy puste Grady odjechały do najbliższej stacji amunicyjnej, aby przeładować, wykorzystali ten czas, aby przejść do szturmu na rosyjskie pozycje z większą swobodą.
Wygląda na to, że druga wersja jest poprawna, ponieważ niedługo po zakończeniu silnego ostrzału artyleryjskiego siły rosyjskie zostały wyparte z osady

Rosyjskie media podały, że siły rosyjskie przeprowadziły taktyczny odwrót i zajęły lepsze pozycje na wzgórzach wokół tej osady, jednocześnie niszcząc wroga ogniem
Ostatecznie osada została uznana za szarą strefę, a jak już zauważyliście, do tej pory za każdym razem, gdy wioska staje się szarą strefą, następnego dnia potwierdza się, że znajduje się pod pełną kontrolą ukraińską.
Niewykluczone, że Rosjanie zdecydują się jeszcze na większy kontratak i odbicie Piatykhatky, jednak na chwilę obecną wygląda na to, że ukraiński atak zakończył się sukcesem.

Taki rozwój wydarzeń automatycznie załamuje rosyjskie pozycje obronne wzdłuż wąwozu przed Stepowem i Szczerbakami i daje znacznie więcej swobody na polach.
Stawia to Rosjan w Żerebiankach w bardzo niewygodnej sytuacji, ponieważ cały nacisk spada teraz na tę osadę.
Tutaj Ukraińcy mogą otworzyć co najmniej 3 osie natarcia: z lasu, północnego wąwozu i południowego wąwozu.
Z jednej strony, w przeciwieństwie do Pitykhatky, ta wioska znajduje się na wyżynach, co daje Rosjanom przewagę.
Ale z drugiej strony, ta wioska jest 5 razy mniejsza niż Pitykhatky, co czyni ją bardziej podatną na zniszczenia artyleryjskie i kompleksowe ataki z wielu kierunków.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

27 WRZ: Ukraiński Uderzyli w Zapomniany Zakład. WYSADZILI CAŁĄ AMUNICJĘ UKRYTĄ W OPUSZCZONEJ FABRYCE

Raporty z Ukrainy

26 WRZ: NIEUGIĘCI! Ukraińcy BIORĄ SZTURMEM 2 MIASTA JEDNOCZEŚNIE |

Raporty z Ukrainy

25 WRZ: TO KONIEC! UKRAIŃCY PRZEJĘLI WZGÓRZA! |

Raporty z Ukrainy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej