17 C
Warszawa
28 września, 2023, 12:34
MigranciwPolsce.pl

Potrzebna pomoc dla Afganistanu – Fundacja Redemptoris Missio

Sytuacja w kraju jest dramatyczna. Według szacunków ONZ ponad połowa jego mieszkańców potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej.

Narastający kryzys humanitarny jeszcze nigdy nie był tak dramatyczny.

Świat nie może odwracać oczu od Afganistanu.

Przed miesiącem świat obiegła informacja o 40-letniej kobiecie która sprzedała swoje dziecko bezdzietnej parze za 104 dolary. Afganka chciała za tą kwotę zakupić żywność dla swojej rodziny na najbliższe pół roku.

W najtrudniejszej sytuacji są wdowy. Talibowie wprowadzili zakaz pracy kobiet. Nie posiadając męża, który mógłby zarobkować nie są w stanie wykarmić swoich dzieci.

W całym kraju panuje zakaz edukacji dziewcząt, nie jest on jednak tak samo sankcjonowany we wszystkich częściach kraju. Kobietom zatrudnionym w administracji zakazano pracy

Większość prac dorywczych (sprzątanie, pranie w domach urzędników), z których wcześniej utrzymywały się najbiedniejsze kobiety stała się praktycznie nieosiągalna. Wdowy i ich dzieci, aby nie umrzeć z głodu żebrzą w śniegu na ulicach miast.

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie dla dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. Chcemy zakupić żywność dla nich i ich rodzin, aby zapewnić im przetrwanie zimy. W tej chwili nocą w Afganistanie temperatura spada do – 8 stopni.

Fundacja „Redemptoris Missio” niosła pomoc mieszkańcom Afganistanu od 11 lat. Pomagaliśmy Afgańczykom przetrwać zimowe miesiące.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc prosimy o wpłaty

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

Nr rachunku: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Źródło: https://redemptorismissio.org/

Polecane wiadomości

To jest naprawdę dobra wiadomość “Daniel z Kamerunu, który ma chorobę krwi (dr…

Redemptoris Missio

Dziękujemy Wam za dary dla seniorów z Ukrainy We wsi Zariczne nie ma działający…

Redemptoris Missio

1⃣2⃣0⃣0⃣ kg pomocy humanitarnej jest już w drodze d…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej