7.9 C
Warszawa
27 lutego, 2024, 05:42
MigranciwPolsce.pl
Ukrainska Prawda
AktualnościUkraińska Pravda

Rosjanie zatrzymują osoby próbujące sprzedawać ukraińską walutę na terenach okupowanych

Rosyjscy okupanci zatrzymują handlarzy, którzy sprzedają ukraińską hrywny na okupowanych terytoriach; przedsiębiorcy są okradani z terminali bankowych i karani grzywną w wysokości setek tysięcy rubli.

Źródło: służba prasowa Narodowego Centrum Oporu 

Szczegóły: Według informacji Narodowego Centrum Oporu od 1 stycznia okupanci rozpoczęli naloty na sklepy przyjmujące ukraińską walutę. Zatrzymali także kantorów, którzy kontynuowali obieg, a także skonfiskowali terminale bankowe podczas przeszukań. 

Poza tym na osoby sprzedające ukraińską walutę nakładana jest grzywna w wysokości 300 tys. rubli [około 154 tys. hrywien, czyli 4200 USD – przyp. red.].

Narodowe Centrum Oporu informuje, że Rosjanie chcą uzależnić mieszkańców okupowanych terytoriów od rubla w celu zwiększenia paszportyzacji. W końcu sam paszport jest warunkiem koniecznym do otrzymywania płatności.

Jednocześnie, jak zauważyło Centrum, Ukraińcy na terenach czasowo okupowanych odmawiają posługiwania się rublem i ignorują zakaz obiegu hrywny.

Źródło:https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/02/7/7388328/

Autor: Tetiana Lozovenko

 

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej