-2.8 C
Warszawa
6 grudnia, 2023, 11:19
MigranciwPolsce.pl
UNN

Shoigu nakazał podwoić produkcję precyzyjnych pocisków

KIJÓW. 14 marca. UNN. Minister obrony federacji ROSYJSKIEJ Siergiej Szojgu polecił podwoić wielkość produkcji precyzyjnej amunicji w Rosji, informuje UNN , powołując się na rosZMI.

Detale

Poinformowano, że we wtorek 14 marca Szojgu odbył robocze spotkanie z kierownictwem Korporacji Taktycznej Broni Rakietowej (KTRV) i odpowiednimi organami administracji wojskowej w jednym z przedsiębiorstw w obwodzie moskiewskim. Sprawdzał realizację zamówienia obronnego państwa, proces technologiczny i linie produkcyjne, a także najnowsze próbki broni wprowadzane do produkcji seryjnej.

Cytat

“Nawet biorąc pod uwagę wzrost produkcji w tym roku (Shoigu – red.) polecił podwoić wielkość produkcji precyzyjnych środków rażenia” – czytamy w publikacji.

Według niego firma wydaje się mieć do tego niezbędne rezerwy: „wysoko wykwalifikowanych specjalistów i zaplecze produkcyjne”.

„Dlatego zadanie jest trudne, ale wykonalne”, powiedział Shoigu i dodał, że korporacja „przeszła od produkcji eksperymentalnej do masowej”, a „obiecujące zmiany zasługują na wielką uwagę”.

Przypomnimy

Według wywiadu Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii, Rosja używa starej amunicji, która wcześniej została sklasyfikowana jako niezdatna do użytku.

Źródło: UNN
Autor: Марина Тищенко

Polecane wiadomości

Finał akcji „Paczka dla niemowlaczka”.

Redemptoris Missio

Wysyłają kontener do Afryki. Darów jest tyle, że pakowanie potrwa dwa dni

Redemptoris Missio

Dzisiaj świętujemy DZIEŃ WOLONTARIUSZA na pełnych obrotach Dziękujemy Wam z cał…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej