-3.8 C
Warszawa
1 grudnia, 2023, 16:30
MigranciwPolsce.pl
opolska-caritas-z-dyzurem-telefonicznym-dla-uchodzcow

Opolska Caritas z dyżurem telefonicznym dla uchodźców

Od 24 października do 10 listopada 2022 r. Caritas Diecezji Opolskiej, która zmieniła sposób udzielania pomocy uchodźcom z Ukrainy, w krótkim czasie nawiązała osobisty kontakt ze 156 rodzinami.  

Od 17 października br. opolska Caritas zaprzestała wydawania uchodźcom paczek w poniedziałki przy ul. Szpitalnej 5A w Opolu, a tym samym zlikwidowała problem długich kolejek. W zamian rozpoczęła całotygodniowe dyżury telefoniczne, w ramach których zaprasza po paczki uchodźców, którzy do tej pory nie otrzymali pomocy ze strony Caritas. Dzięki temu od 24 października do 10 listopada 2022 r. nawiązała osobisty kontakt ze 156 rodzinami (to w sumie 410 osób). Każda z rodzin otrzymała e-kod o wartości 50 złotych. Łączna wartość udzielonej pomocy wyniosła 20 500 złotych.

Uchodźcy, którzy w ostatnim miesiącu przybyli do Opola, pochodzą z miejscowości Dniepr, Chersoń, Zaporoże, Kijów, Charków, Mikołajów, Donieck i Mariupol. Rodziny z małymi dziećmi otrzymały dodatkowo pampersy, chusteczki nawilżane, musy, kaszki, oliwki, smoczki. Trzy rodziny z dziećmi w wieku szkolnym zostały obdarowane przyborami szkolnymi. Rodziny, które przyjechały w listopadzie br., otrzymały pościel oraz poduszki i kołdry.

W celu trafnego i szybkiego udzielania pomocy, Caritas zatrudniła w centrali dwie panie z Ukrainy. To one w trakcie spotkań z rodakami prowadzą rozmowy, otwierają się na ich problemy, budzą w nich nadzieję, pocieszają. Caritas nie ustaje w szerzeniu kultury gościnności i podtrzymywaniu ducha troski o ciepiących z powodu wojny w Ukrainie.

Opolska Caritas zaprasza ludzi dobrej woli do niesienia pomocy i przekazywania do centrali Caritas w Opolu ciepłych damskich i młodzieżowych kurtek, płaszczy, czapek, szalików, rękawiczek i butów. Dary muszą nadawać się do natychmiastowego użycia.

opr. Anna Spałka

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

 

Polecane wiadomości

Ten maluch dzięki Wam otrzymuje leki ratujące jego życie Jest leczony w misyjny…

Redemptoris Missio

Ruszyła pierwsza forma finansowego wsparcia 32. Finału WOŚP! Już teraz możecie wspierać cel 32. Finału WOŚP …

WOŚP

Piękne granatowe rękawiczki wykonane przez s. Cecylię szukają właściciela Aby o…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej