15.6 C
Warszawa
29 września, 2023, 05:45
MigranciwPolsce.pl
13 CZE: Sprytne. Ukraińcy Wzięli 2 Osady BEZ WYSTRZAŁU | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

13 CZE: Sprytne. Ukraińcy Wzięli 2 Osady BEZ WYSTRZAŁU |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 474

Dziś najważniejsze wiadomości pochodzą z frontu południowego

Ukraińcy kontynuują publikowanie materiałów filmowych z całkowitego wyzwolenia nowych miejscowości
Ukraińska 35 Brygada Morska opublikowała dziś nagranie z oczyszczania domów i wzniesienia ukraińskiej flagi nad Storożewem
Jest to wioska, nad którą Rosjanie wcześniej próbowali zachować kontrolę, a nawet przeprowadzali zmechanizowane kontrataki.
Żołnierze piechota morskiej pokazali również jeden z takich kontrataków, a sądząc po materiale filmowym, Rosjanie użyli kilku oddziałów piechoty wzmocnionych 1 czołgiem i 3 opancerzonymi wozami bojowymi.
Ponieważ Ukraińcy kontrolowali lokalne wzniesienie, kontratak został szybko odparty, a cała jednostka szturmowa wyeliminowana.
W momencie, gdy kierowca ostatniego BMP zdał sobie sprawę, że są skończeni, odjechał w przeciwnym kierunku tak szybko, że jeden rosyjski żołnierz wypadł z pojazdu.
Okazało się, że miał szczęście, ponieważ Ukraińcy wzięli go do niewoli, podczas gdy pojazd, z którego wypadł, eksplodował na minie.

Dzisiaj ukraińska wiceminister obrony potwierdziła również wczorajsze twierdzenia i spekulacje, że Ukraińcy z powodzeniem wyparli Rosjan z Lewadnego i zdobyli ważny przyczółek na kolejnym grzbiecie wzniesień taktycznych.
Jeśli spojrzymy na mapę topograficzną, zobaczymy, że z Lewadnego Ukraińcy mogą wygodnie kontynuować odcinanie rosyjskiej obrony.

Jeśli jeszcze pamiętacie, wczoraj powiedziałem wam, że upadek Lewadnego oznacza, że rosyjska obrona w Nowodariwce i Równopolu automatycznie załamie się z powodu zagrożenia okrążeniem.
I dokładnie to stało się dzisiaj
Widząc, że okno ucieczki zamyka się w bezprecedensowym tempie, siły rosyjskie nie marnowały czasu i wycofały się z Nowodariwki
Siły ukraińskie weszły już do rosyjskich umocnień w osadzie i wokół niej, a jak donosi rosyjski wywiad, Ukraińcy rozminowują pole między tą osadą a Nowopilem i przygotowują drogi do łatwego i stabilnego zaopatrzenia dla dalszego rozwoju operacji kontrofensywnej.

Niektóre rosyjskie media donoszą, że siły rosyjskie rozpoczęły potężny kontratak w kierunku Makariwki i zamierzają zwrócić wszystko, co straciły, jednak wygląda na to, że jest to tylko atak wspierający, który próbuje chronić flanki wycofujących się sił z Riwnopila, ponieważ niektóre rosyjskie media już zaczęły wspominać, że wioska znajduje się w szarej strefie.

Wczoraj mówiłem, że wysadzenie zapory przez Rosjan najprawdopodobniej oznacza, że porzucili oni Urożajne, ponieważ w przeciwnym razie skazaliby na zagładę własne siły, odcinając je poprzez powódź
Dziś niektóre media zaczęły potwierdzać, że Ukraińcy ustanowili pełną kontrolę nad tą osadą i zaczęli dalej rozwijać swóją ofensywę
Aby jeszcze bardziej skomplikować ukraińskie postępy, siły rosyjskie wysadziły dziś drugą zaporę na tej samej rzece, co oznacza, że Ukraińcy nie będą mogli atakować okupowanych osad od wschodu.
Ratuje to rosyjską obronę przed natychmiastowym i niekontrolowanym załamaniem, ponieważ w tej chwili siłom rosyjskim udaje się przynajmniej zorganizować kontrolowany odwrót.

Jeśli chodzi o wschodnią część regionu, walki wokół Nowodonieckiego trwają nadal
Ukraińska 4 Brygada Czołgów opublikowała dziś nagranie, na którym widać, jak niszczy rosyjskie fortyfikacje w liniach drzew na zachód od osady i poszerza przyczółek.
Oczekuje się, że wkrótce Ukraińcy rozpoczną również atak na Kermenczuk, ponieważ są już na podejściu do tej osady.

W międzyczasie ukraińskie siły powietrzne kontynuują precyzyjne ataki na rosyjskie bazy wojskowe i stanowiska dowodzenia
Jedno z największych uderzeń miało miejsce w Henyczesku, który wcześniej był uważany za jedną z najbezpieczniejszych części obwodu chersońskiego, dlatego stopniowo stał się okupacyjnym centrum administracyjnym.
Ukraińskie media podały, że razili jeden z największych rosyjskich sztabów na południu.
Ukraińcy kontynuują również ataki HIMARS na Melitopol, Tokmak i Mołoczne.
Rosyjskie źródła potwierdziły, że w wyniku jednego z tych ataków Ukraińcy zniszczyli siedzibę dowództwa najwyższego szczebla i wyeliminowali dowódcę 35. armii rosyjskiej, generała majora Goriaczewa.
Poinformowano, że tym razem prawie wszyscy rosyjscy generałowie zostali wysłani w kierunku Zaporoża, aby być w kontakcie z tym, co dzieje się na froncie i zapobiec kolejnej katastrofie, nawet szef rosyjskiego sztabu generalnego, Gierasimow, podobno jest gdzieś w
Zaporożu, więc ukraiński wywiad i siły powietrzne są obecnie na wielkim polowaniu.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

28 WRZ: Ukraińcy DEWASTUJĄ ROSYJSKIE POZYCJE Tuż Przed GŁÓWNYM CIOSEM |

Raporty z Ukrainy

27 WRZ: Ukraiński Uderzyli w Zapomniany Zakład. WYSADZILI CAŁĄ AMUNICJĘ UKRYTĄ W OPUSZCZONEJ FABRYCE

Raporty z Ukrainy

26 WRZ: NIEUGIĘCI! Ukraińcy BIORĄ SZTURMEM 2 MIASTA JEDNOCZEŚNIE |

Raporty z Ukrainy

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej